Ekipa „Rozkręć wiarę” już we Włoszech

  • 30 lipca 2018, Robert Karp

Uczestnicy ewangelizacyjnej wyprawy „Rozkręć wiarę”, która 23 lipca wyruszyła z Żywca do sanktuarium La Salette, dotarli już do Włoch. Wcześniej zdobyli pierwszą, z siedmiu zaplanowanych, przełęczy alpejskich – Hochtor (2504 m n.p.m.), gdzie wspólnie modlili się na Mszy św. w powierzonych im intencjach.

Po przejechaniu 1100 km, obfitujących w ciężkie podjazdy i niebezpieczne zjazdy, dziesięcioro uczestników wyprawy postanowiło odpocząć przed czekającymi ich kolejnymi wyzwaniami, polegającymi m.in. na podjeździe pod słynne Del Stelvio. Na swoim blogu rowerzyści dziękują za modlitwę i wsparcie duchowe.

Uczestnicy wyprawy „Rozkręć wiarę” mają jeszcze do pokonania 6 przełęczy alpejskich i około 3. tys. kilometrów. Zamierzają dotrzeć do sanktuarium maryjnego w La Salette we Francji, następnie część z nich pojedzie stamtąd dalej do Rzymu.

Wyprawa rowerowa w ramach zainicjowanego 8 lat temu cyklu „Rozkręć wiarę” ma być tym razem dziękczynieniem i okazją do materialnego wsparcia klasztoru sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji w Kętach. Obok tych, którzy kierują jednośladami, w wyprawie bierze udział samochodowa obsługa techniczna – w sumie 22 osoby.

Tegoroczna pielgrzymka rowerowa jest trzecią z pięciu zaplanowanych dziękczynnych wypraw. W 2016 roku rowerzyści dziękowali za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Chrzest Polski i Światowe Dni Młodzieży. Odwiedzili na jednośladach Ukrainę i Litwę, a następnie przez Armenię dotarli do Gruzji. W ubiegłym roku dziękowali za 25 lat istnienia diecezji bielsko-żywieckiej. Z tej okazji zdobyli Nordkapp. W poprzednich latach grupa rowerzystów pielgrzymowała do Ziemi Świętej, na Saharę, do Rzymu, Fatimy, Turcji, Armenii i Gruzji.

fot. www.facebook.com/rozkrecwiare