Ewangelizacja na Stożku Wielkim

• 30 lipca 2018, Robert Karp

Kilkaset osób uczestniczyło 28 lipca w kolejnej odsłonie wakacyjnej akcji „Ewangelizacja w Beskidach” na Stożku Wielkim w Beskidzie Śląskim. Spotkanie na górze, modlitwa i uczestnictwo w Eucharystii miały być m.in. okazją, by lepiej przyjrzeć się biblijnej postaci – Eliaszowi.

Na beskidzkim szczycie domowym chlebem częstowały pielgrzymów ewangelizatorki ze wspólnoty „Krzew Winny” z parafii w Jawiszowicach.  Jawiszowicki proboszcz ks. Henryk Zątek, który przewodniczył Eucharystii przy ołtarzu polowym, zachęcił w kazaniu, by patrząc na postawę Eliasza, któremu Bóg objawił się nie w wichurze i trzęsieniu ziemi, ale w łagodnym powiewie, odpowiedzieć sobie na pytanie, „co widzi we mnie Pan Bóg?”.

„Czy jest w moim życiu ktoś taki, kto mnie kocha i będzie kochał zawsze, nawet jakby mnie wszyscy potępili, nawet gdybym był ostatnim śmieciem, narkomanem, zabójcą? Czy ty jesteś kimś takim dla kogoś? Kto ma taką osobę, która kocha go bezwarunkowo, nie będzie miał żadnych problemów z przyjęciem miłości Boga” – zapewnił kapłan. Obok niego przy ołtarzu modlili się ks. Krzysztof Słowik oraz ks. Zbigniew Macura

Uczestnicy ewangelizacyjnego spotkania modlili się o błogosławieństwo dla mieszkańców czterech stron świata. Był czas na modlitwę uwielbieniową i tańce.

Miejsca, na których odbywać się będą kolejne spotkania ewangelizacyjne, to: 4 sierpnia – Hala Krupowa (1152 m n.p.m.); 11 sierpnia – Błatnia (917 m n.p.m.); 18 sierpnia – Rycerzowa (1226 m n.p.m.) oraz 25 sierpnia – Wielka Racza (1236 m n.p.m.)

Od sześciu lat podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy.

Szczegóły www.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach/

fot. Monika Jaworska „Niedziela na Podbeskidziu”