Jubileuszowy Dzień Papieski

• 9 października 2020, Robert Karp

11 października 2020 r. pod hasłem „Totus Tuus” odbędzie się XX Dzień Papieski. To jednocześnie jubileusz dwudziestolecia działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości. Stypendyści fundacji z diecezji bielsko-żywieckiej uczestniczyć będą w niedzielnej Mszy św. w katedrze św. Mikołaja o godz. 12.30. Pojawią się także w sobotę i niedzielę na ulicach Bielska-Białej ze specjalnymi puszkami. Będą zachęcać do materialnego wsparcia utalentowanych młodych osób w ramach zbiórki publicznej.

Z względu na pandemię, nie odbędzie się spotkanie na bielskim Placu Chrobrego, gdzie zazwyczaj powstawało tego dnia miasteczko rodzinne. Koronawirus pokrzyżował też harmonogram całorocznych zajęć stypendystów. Każdego roku blisko 2 tys. młodych i zdolnych osób uczestniczy w wakacyjnych obozach formacyjno-wypoczynkowych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

„W tym roku, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, podjęto decyzję, aby zmienić formę spotkań. Większość młodzieży wzięła w nich udział za pośrednictwem internetu” – wyjaśnił koordynator fundacji w diecezji ks. Wiesław Płonka.

Aktualnie w diecezji bielsko-żywieckiej jest 85 stypendystów: Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (70 osób) oraz diecezjalnej Fundacji „Światło Nadziei” (15 osób). Pochodzą z wiosek i małych miejscowości. Osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Stypendia są dla nich pomocą w rozwijaniu talentów.

Oprócz październikowej zbiórki Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wspierać przez cały rok, przelewając dowolną kwotę na numer rachunku 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.

Wpłaty dokonać można także za pośrednictwem naszej strony www.dzielo.pl, poprzez aplikację Przelewy24 lub wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT). Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

Tegoroczny Dzień Papieski odbędzie się pod hasłem biskupiego wezwania Karola Wojtyły „Totus Tuus”, które pochodzi z „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grigniona de Montforta.