Juszczyńskie wotum wdzięczności za papieża z Wadowic

• 1 czerwca 2020, Robert Karp

Już kilkanaście osób – m.in. Brygida Murańska, Stanisław Borowy, Irena Tracz, Aleksandra Michalak, Aneta Wrzeszcz, Leokadia i Adam Świniańscy, Czesława Goły, Maria Witkowska, s. Alana Sałamun, s. Joanna Piela, Weronika Howaniec, ks. Czesław Piela, ks. Stanisław Szyszka, ks. Kazimierz Buba, ks. Stanisław Kupczak, ks. Marek Kupczak, ks. Andrzej Bojda – znalazło się wśród tych, którzy podzielili się swymi wspomnieniami w mediach społecznościowych o Karolu Wojtyle w ramach inicjatywy parafii Nawiedzenia NMP w Juszczynie. W ten sposób wspólnota parafialna przeżywa Rok Świętego Jana Pawła II i 100. rocznicę jego urodzin.

W zamieszczonych osobistych relacjach nie zabrakło świadectw pochodzących z Juszczyny misjonarek, misjonarzy i kapłanów, a także wspomnień zwykłych mieszkańców beskidzkiej wioski. Przywoływane chwile często ilustrują pamiątkowe zdjęcia z audiencji papieskich, nierzadko chwilom tym towarzyszy szczere wzruszenie.

„Parafia nie może przejść obojętnie wobec tego wydarzenia” – tłumaczy administrator parafii ks. Andrzej Zawada i zachęca innych do włączenia się w wirtualną inicjatywę i podzielenia się świadectwem osobistych spotkań ze świętym albo wzrastania w świetle jego nauczania i życia.