Kartki świąteczne zza krat wspomogą potrzebujących

  • 16 marca 2017, Robert Karp

Kartki na święta wielkanocne, wykonane przez osadzonych z Aresztu Śledczego w Bielsku-Białej oraz więźniów innych zakładów karnych z całej Polski, można nabyć w biurze Caritas diecezji bielsko-żywieckiej. Dochód ze sprzedaży kartek wspomoże działalność charytatywną.

Jak wyjaśnia inicjator akcji i jednocześnie kapelan bielskiego Aresztu Śledczego ks. dr Tomasz Gorczyński, osadzeni, wobec których toczy się postępowanie nie mogą podejmować prac poza aresztem. „Do czasu procesu i wyroku są bezczynni. Nie chcą tego. Chociaż tak chcą się przydać” – zaznaczył, podkreślając, że w ten sposób autorzy kartek chcą coś dać od siebie.

„Mają nadzieję, że uda się w tej formie pomóc rodzinom, będącym w trudnej sytuacji nie z własnej winy, albo dzieciom zaniedbanym. Pieniądze mogą wspomóc czyjeś leczenie albo umożliwią wyjazd wypoczynkowy” – dodał kapelan.

W ubiegłoroczne święta Bożego Narodzenia bielsko-żywiecka Caritas zapraszała do wysyłania kartek świątecznych wydrukowanych według wyróżnionych projektów wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas. Dochód ze sprzedaży kartek z tradycyjnymi, religijnymi motywami świątecznymi zasilił fundusz pomocy dzieciom niepełnosprawnym

Kartki są do nabycia w biurze Caritas przy ul. Okrzei 2 (budynek Lenko) w Bielsku-Białej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 do 13.00. Liczba kartek ograniczona.