Katechezy na setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

• 20 stycznia 2020, Robert Karp

Teolog moralny ks. Bogusław Mielec z UPJPII w Krakowie będzie 21 stycznia 2020 r. pierwszym prelegentem w ramach nowego cyklu katechez w hałcnowskiej bazylice. Spotkania poświęcone będą życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II, którego setna rocznica urodzin przypada w tym roku. Podczas każdego z spotkań hałcnowskich uczestnicy otrzymają cytaty wybranych myśli Karola Wojtyły, a zaproszeni wykładowcy i rekolekcjoniści przybliżą rozmaite aspekty teologii, antropologii i duchowości papieża Polaka.

Proboszcz hałcnowskiej parafii ks. Piotr Konieczny zaprasza na prelekcje u stóp Piety i zapewnia, że będą one okazją do zgłębienia nauczania papieskiego.

Wśród zapowiedzianych w programie prelegentów są: dominikanin i dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II o. Jarosław Kupczak, dogmatyk ks. Robert Woźniak, historyk sztuki i teolog duchowości ks. Andrzej Witko, kierownik katedry duchowości UPJPII ks. Jan Machniak oraz misjonarz miłosierdzia ks. Przemysław Sawa – dyrektor Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody w Bielsku-Białej.