Koncert kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich

• 24 stycznia 2020, Robert Karp

Koncert kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich odbył się 23 stycznia 2020 r. w kościele św. Stanisława w Andrychowie. Podczas muzycznego wydarzenia wystąpił Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”.

Znany w całej Polsce rodzinny zespół kolędników od lat w okresie świątecznym koncertuje w różnych regionach Polski oraz za granicą. Niezwykle ważnym elementem był także komentarz prowadzącego kolędowanie Jana Pospieszalskiego. Znany muzyk i dziennikarz zwracał uwagę na rolę tradycji i rodziny w przekazie katolickiej wiary i podtrzymywaniu nadziei także w trudnych chwilach życia.

Artyści wykonali kolędy w oryginalnych aranżacjach: od najprostszych pieśni a capella, do monumentalnych opracowań, wykonanych przez kilkudziesięciu artystów. Kolędy Pospieszalskich, pełne oryginalnych aranżacji, spontaniczne i radosne, przypadły do gustu andrychowskiej publiczności. Ta szczelnie wypełniła świątynię parafialną. Za kolędowanie podziękował proboszcz ks. Jan Figura.

Muzycy zawsze podkreślają, że ich koncerty są swoistym świadectwem ich wiary, którą wynieśli z domu. Po raz pierwszy do nagrania kolęd namówiła braci ich mama. Od tego czasu zespół zaczął regularnie koncertować. Od kilkudziesięciu lat co roku w styczniu ruszają w trasę po Polsce i dają kilkanaście koncertów.

Koncert zorganizowało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie.