Kondycyjne i duchowe przygotowania przed pielgrzymką „non stop” na Jasną Górę

  • 1 marca 2019, Robert Karp

„Chcemy widzieć Cię!” – to hasło IV Pieszej Pielgrzymki „non stop” na Jasną Górę, którą zaplanowano na 7 czerwca 2019 r. Właśnie ruszyły kondycyjne i duchowe przygotowania przed tym ekstremalnym przedsięwzięciem organizowanym przez parafię pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze oraz „Grupę JG24 – Jasna Góra bez kompromisów”. W tym roku w czasie wędrówki po raz pierwszy będzie transmitowany na żywo Różaniec oraz mini konferencje, które poprowadzi kapłan przewodnik ks. Łukasz Listwan.

Hasło pielgrzymki, jak wyjaśniają organizatorzy, jest uzupełnieniem zeszłorocznej nauki wsłuchiwania się w głos Boga. „Obok słuchania, to kontakt wzrokowy jest podstawą budowania każdej relacji. Bóg również chce budować wyjątkową relację z każdym z nas” – zaznaczają.

„Na drodze uczenia się wpatrywania w Jezusa chcemy iść za Matką. Maryja jest Tą, która doskonale słucha głosu Boga i nieustannie jest wpatrzona w Niego. Dzięki poświęceniu, pokorze i posłuszeństwu Maryja stała się tak podobna do Boga, że patrząc na Nią widzimy Jego” – napisali organizatorzy pielgrzymki – Aneta Kaczmarek i Grzegorz Smolarek z „Grupy JG24 – Jasna Góra bez kompromisów” – wskazując na symbolikę tegorocznego plakatu, zapraszającego do wzięcia udziału w modlitewnym przedsięwzięciu.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej – w piątek, 7 czerwca, o godz. 9.00, bezpośrednio po której pielgrzymi wyruszą w trasę, by następnego dnia – 8 czerwca o godz. 21.00 wziąć udział w Apelu Jasnogórskim u stóp Matki Bożej Częstochowskiej. 126 km, które zamierzają przejść, podzielone jest na 15 etapów. Średnia długość etapu to 10 km. Prędkość marszu ok. 5 km/h. Po każdym etapie planowany jest ok. 30 minutowy odpoczynek.

Zaplanowano Eucharystię o godz.18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie. Przed Mszą św. celebrans odczyta intencje, które wcześniej powierzono pielgrzymom. Po Apelu Jasnogórskim, ok. godz. 21.45, oficjalne zakończenie pielgrzymki pod pomnikiem Prymasa Wyszyńskiego.

Przebieg pielgrzymki na bieżąco będzie relacjonowany na FB. W tym roku po raz pierwszy transmitowany na żywo ma być Różaniec oraz mini konferencje.

Szczegółowe informacje, także formularz zgłoszeniowy, znajdują się na internetowej stronie pielgrzymki JG 24: www.jg24h.pl/4jgnonstop.

Spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych udziałem w pielgrzymce odbędzie się we wtorek – 5 marca, po wieczornej Mszy św., w sali konferencyjnej na piętrze kościoła.