Ks. Listwan: mam nadzieję, że obudziliśmy w Wilkowicach giganta

• 17 marca 2019, Robert Karp

„Mam nadzieję, że obudziliśmy giganta” – podsumowuje doświadczenie, zakończonych sukcesem frekewnycjnym, trzydniowych rekolekcji w Wilkowicach ks. Łukasz Listwan i zastrzega od razu, że pomysł zaproszenia do siebie znanego ewangelizatora Witka Wilka narodził się wśród grupy świeckich. Kapłan wraz innym wilkowickim wikarym Jakubem Studzińskim nie ukrywają, że marzyli, by dotrzeć do tych, których nie widują w kościele.

„Tak zrodził się pomysł spotkania poza świątynią. Pojawiły się osoby, które znały Witka Wilka. Wiedziały, że warto go tu zaprosić. A my im zaufaliśmy” – wyjaśnił w rozmowie duchowny i zwrócił uwagę, że przez 3 dni do sali OSP przychodziło po kilkaset osób. Ludzie wspólnie słuchali prelekcji, modlili się, uwielbiali Boga przy akompaniamencie sformowanego na tę okazję zespołu muzycznego.

„Docierają do nas bardzo pozytywne reakcje. Niektórzy mówili, że nie liczyli, że za ich życia w Wilkowicach coś takiego będzie się działo. Mam nadzieję, że zaowocuje to wiarą codzienną” – podkreślił. „Ufamy, że jest to dopiero początek wielkich rzeczy w Wilkowicach. Mamy jeszcze wiele pomysłów. Te rekolekcje to na razie dowód, że do Wilkowic dotarła nowa ewangelizacja” – dodał, przypominając, że nie byłoby tego przedsięwzięcia, gdyby nie współpraca grup i wspólnot z okolicznych parafii. „Omadlaliśmy tę inicjatywę od dawna podczas Eucharystii i nabożeństw. Rozmawialiśmy o celach, jakie chcemy osiągnąć. Na tym fundamencie chcemy dalej budować i ewangelizować” – wytłumaczył.

„Mamy nadzieję, że obudziliśmy giganta. Wiele z potencjału parafii było uśpione. Osoby, które potrafią w parafii robić coś wielkiego, są od dawna” – przyznał i wskazał, że rekolekcje były ważnym impulsem do robienia nowych, ważnych rzeczy duszpasterskich.

Ks. Listwan zapowiedział, że od najbliższej soboty ruszy w parafii cotygodniowy kurs pogłębienia wiary oparty na kerygmacie. Potrwa aż do Zesłania Ducha Świętego.