Modlitwa i pomoc dla Pariacoto

  • 19 marca 2017, Robert Karp

O. Dariusz Mazurek, franciszkański delegat prowincjalny, poinformował, że z powodu ulewnych deszczy Pariacoto – parafia, w której pracowali błogosławieni ojcowie Michał i Zbigniew – została odcięta od świata. W liście przekazanym redakcji Franciszkanie. pl zakonnik wyjaśnił, że miejsca te zostały poważnie dotknięte kataklizmem. Potrzebne jest wparcie modlitewne i materialne.

Fot. El Informante Peru

Drodzy,

Pragnę Was poprosić o modlitwę w intencji Peru, a w tym w intencji braci z naszej Delegatury. Od dwóch dni dość mocno zaczęły padać deszcze, powodując w górzystych regionach lawiny błotne, które nie tylko, że dotarły do miast, ale stały się bardzo poważnym zagrożeniem dla ludności i zwierząt, niszcząc przy tym drogi, domy, pola…

Pariacoto jest odcięte od świata. Dziś, kiedy to piszę, podano przez radio, że nadeszła tam ogromna burza… Nie możemy się połączyć z Braćmi… faktycznie więc nie wiemy, jaka tam jest sytuacja. Nie można tam dojechać. W Chimbote natomiast ulewa zalała klasztor, zakrystię i salki katechetyczne… dziś bracia zabezpieczali budynki, robiąc nasypy z piasku.

W naszym przypadku mówimy o zniszczeniach materialnych, natomiast dużo większe tragedie dotknęły ludzi z kilkuset dzielnic (około 750) z całego Peru.

Szczególnie proszę o modlitwę przez wstawiennictwo naszych błogosławionych Męczenników, Zbyszka i Michała.

Pozdrawiam serdecznie, licząc na duchowe wsparcie,

O. Dariusz Mazurek

POMOC DLA PARIACOTO.