Najbliższa niedziela Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu

• 10 sierpnia 2020, Robert Karp

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zwróciła się do wszystkich księży proboszczów na terenie diecezji, aby w niedzielę, 16 sierpnia 2020 r., przeprowadzili zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie. To odpowiedź na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, który poprosił, aby najbliższa niedziela stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu i wezwał do modlitwy za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Hierarcha zaapelował, aby tego dnia przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po Mszach św. zorganizować zbiórkę środków finansowych, które zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

Jak wesprzeć akcję pomocy dla mieszkańców Bejrutu?

Składając osobiście ofiarę do puszki w niedziele 16.08.2020 przed kościołem parafialnym

Dokonując wpłaty na stronie caritas.pl/bejrut

Wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: BEJRUT)

Wysyłając SMS o treści BEJRUT pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)