Nocne czuwanie ADŚ w Łagiewnikach

• 23 listopada 2019, Robert Karp

W nocy z 22 na 23 listopada 2019 roku w Kaplicy św. Siostry Faustyny miało miejsce nocne modlitewne czuwanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Mszy świętej przewodniczy bp Roman Pindel.

Pielgrzymów powitał ks. Zbigniew Bielas. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie- Łagiewnikach mówił, że to spotkanie otwiera piętnasty rok modlitewnych czuwań. Wyraził radość, że Apostolstwo Dobrej Śmierci w Łagiewnikach znalazło swoje miejsce. – Bardzo serdecznie Wam dziękuję, że tutaj jesteście – powiedział. Ks. Bielas życzył członkom ADŚ, by ta noc była czasem błogosławionym, a św. Siostra Faustyna uprosiła im wiele łask.

W homilii bp Roman Pindel – odnosząc się do czytań biblijnych – mówił o tym, jak radzić sobie z otaczającym nas złem. – Odwołać się najpierw do naszej wiary – radził i dodawał, że możemy wzywać wówczas Ducha Świętego, który daje umocnienie człowiekowi.

Innym sposobem jest występowanie przeciwko złu, przeciwko tym, którzy nas gorszą. Można wreszcie zgromadzić się we wspólnocie i razem podjąć działania. Jako przykład wskazał krucjaty modlitewne. – Także Apostolstwo Dobrej Śmierci jest zgromadzeniem ludzi, którzy są przekonani, że jest zło, że są ludzie zagrożeni niezbawieniem i ratują tych, którzy nie żyją tak jak powinni, a mogą spotkać się ze śmiercią – przypomniał.

Kończąc homilię, kaznodzieja zwrócił się do zebranych, by modlili się i wytrwałość, i właściwe działanie, o występowanie przeciwko złu.

Co drugi miesiąc w Bazylice Miłosierdzia Bożego, w kaplicy św. Faustyny, wspólnota ADŚ od 2005 roku adoruje Najświętszy Sakrament i uczestniczy w dwóch Mszach Świętych. Czuwanie rozpoczyna się Mszą św. o 21.00. Po Eucharystii ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwa do godz. 6.00 rano.

Apostolstwo Dobrej Śmierci działa w około 70 parafiach bielsko-żywieckich. ADŚ pielgrzymuje do Pierśćca oraz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Animatorką apostolatu w diecezji bielsko-żywieckiej jest Lidia Greń-Wajdzik. Duchowe centrum tego ruchu na terenie diecezji znajduje się na skoczowskiej Kaplicówce.

Główna siedziba ADŚ znajduje się w Tinchebray we Francji. 30 maja 1987 r. w najstarszym sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej kard. Józef Glemp oficjalnie zatwierdził polską filię stowarzyszenia.

Autor: mp, www.milosierdzie.pl