„Non stop” na Jasną Górę – w 36 godzin – ruszyły zapisy

  • 26 lutego 2018, Robert Karp

Ruszyły zapisy na III Pieszą Pielgrzymkę „non stop” na Jasną Górę, którą zaplanowano na 8 czerwca br. Przedsięwzięcie organizowane jest przez parafię pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze oraz Grupę JG24 – Jasna Góra bez kompromisów.

„Chcemy słuchać Cię!” – to hasło i temat, który w nawiązaniu do słów św. Pawła: „Wiara rodzi się z tego, co się słyszy”, będzie towarzyszył pielgrzymom przez prawie 130 kilometrów.

Jak twierdzi koordynator i pilot pielgrzymki – Grzegorz Smolarek, często w codziennym życiu nie mamy czasu na otwarcie serca i uszu; codzienna gonitwa, obowiązki, plany i pragnienia zakłócają nam dostrzeżenie Boga, który przemawia na wiele różnych sposobów. Ma nadzieję, że pielgrzymka – 36 godzin czasem wręcz ekstremalnego wysiłku – pozwoli prawdziwie dostrzec obecność Boga, usłyszeć Go i za prorokiem Samuelem odpowiedzieć na Jego wezwanie: „Mów, bo sługa Twój słucha”.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej – w piątek, 8 czerwca o godz. 9.00, bezpośrednio po której pielgrzymi wyruszą w trasę, by następnego dnia – 9 czerwca o godz. 21.00 wziąć udział w Apelu Jasnogórskim u stóp Matki Bożej Częstochowskiej. 126 km, które zamierzają przejść, podzielone jest na 15 etapów. Średnia długość etapu to 8,4 km. Prędkość marszu ok. 5 km/h. Po każdym etapie planowany jest ok. 30 minutowy odpoczynek. Trasa prowadzi głównie spokojnymi drogami lokalnymi, zabezpieczana cały czas przez osoby kierujące ruchem. Na postojach miejsca przygotowane są przez ekipę techniczną, która w czasie marszu przewozi również bagaże.

Zapisy potrwają do 3 maja, wystarczy kliknąć przycisk „Zarejestruj się” na stronie www.fb.com/JG24h lub wysłać maila z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres jg24@poczta.pl, gdzie można również uzyskać dodatkowe informacje. Jest także możliwość osobistego zgłoszenia na spotkaniu 21 marca.

Tegoroczne pielgrzymowanie poprzedzi cykl czterech spotkań, które ułatwią wszystkim zainteresowanym pełniejsze przeżycie pielgrzymki. Tematy na nich poruszane pozwolą przygotować się zarówno duchowo, jak i fizycznie na czas wędrowania do Jasnogórskiej Pani. Tematem pierwszego spotkania – 21 marca będzie przygotowanie organizmu na ekstremalny wysiłek. Dla osób prowadzących bierny tryb życia to ostatni moment na rozpoczęcie ćwiczeń, które pozwolą na udział w pielgrzymce do końca, bez bólu czy kontuzji.