O „Kościele na zakręcie” przy kawie – zaproszenie na rekolekcje

• 28 listopada 2018, Robert Karp

O „Kościele na zakręcie” w trzech różnych cieszyńskich kawiarniach rozmawiać będą uczestnicy kolejnej edycji „Rekolekcji adwentowych z kawą w tle”. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich, choć skupia się w pierwszym rzędzie wokół duszpasterstw: nauczycieli, lekarzy i środowisk twórczych.

Zdaniem inicjatorów tego przedsięwzięcia w przygranicznym mieście, chodzi o niestandardowe spotkania z szeroko rozumianą teologią. Dyskusje kawiarniane zakończy Msza św.

Rekolekcje rozpocznie 13 grudnia spotkanie w kawiarni „Mount Blanc” (Rynek 3) i rozmowa księży: Artura Stopki i Andrzeja Kozubskiego na temat „Czego chcemy dziś od Boga”. Następnego dnia w Kawiarni Muzealnej (ul. Regera 6) księża: Leszek Łysień i Tomasz Sroka porozmawiają o „Poecie w kościele”. Natomiast 15 grudnia w kawiarni „Pod Arkadami” (Rynek 4) o. Tomasz Dostatni OP spróbuje w rozmowie z Miriam Arbter-Korczyńską wyjaśnić, dlaczego papież Franciszek jest w Polsce nierozumiany. Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00.

Msza św. w niedzielę 16 grudnia o godz. 11:00 sprawowana będzie w cieszyńskim kościele Świętej Trójcy.

W ubiegłorocznej edycji „Adwentowych rekolekcji” wzięli udział liczni słuchacze. Dyskusjom towarzyszyło żywe zainteresowanie, nie zabrakło dociekliwych pytań i obecna była atmosfera dialogu. „To był strzał w dziesiątkę” – podsumował jeden z pomysłodawców adwentowego przedsięwzięcia, ks. dr Andrzej Abdank-Kozubski, cieszyński duszpasterz służby zdrowia.