Odpust w Stonawie – Zaproszenie

• 17 lipca 2018, Mateusz Kierczak

Parafia Rzymskokatolicka w Stonawie (Zaolzie, Czechy) serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny:

• sobota 21 lipca godzina 17:00 Msza św. w intencji wszystkich zmarłych od roku 1990
  • niedziela 22 lipca godzina. 8:00 suma odpustowa w języku czeskim, godz. 10:15 suma odpustowa  w języku polskim.

Tegorocznymi gośćmi będą: ks. dr RADOVAN HRADIL z Velkých Hoštic koło Opavy – kaznodzieja oraz ks. infułat JÓZEF PAWLICZEK – wikariusz generalny Archidiecezji Lwowskiej we Lwowie. Liturgię uświetnią połączone chóry Lira z Darkowa i Stonawa.

Po południu o godz. 16:30 zapraszamy na KONCERT w ramach odnowionej tradycji muzyki sakralnej w stonawskim kościele. Na organach zagra młody artysta kompozytor i wirtuoz organowy MAREK KOZÁK. W jego wykonaniu usłyszymy utwory m. inn. R. Schumanna, J.S. Bacha. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na remonty stonawskich witraży.