Około 500 wolontariuszy weźmie udział w akcji Caritas „Tak, pomagam!”

• 8 marca 2018, Robert Karp

W 48 supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych na Podbeskidziu będzie można spotkać 9 i 10 marca wolontariuszy Caritas, zbierających produkty żywnościowe w ramach akcji pod hasłem „Tak, pomagam!” Około pół tysiąca młodych ludzi ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Jak poinformował dyrektor diecezjalnej Caritas ks. Robert Kasprowski, na terenie diecezji bielsko-żywieckiej do akcji przystąpiły sklepy z Wisły, Szczyrku, Cieszyna, Ustronia, Radziechów, Bielska-Białej, Strumienia, Roczyn, Czańca, Pietrzykowic, Hecznarowic, Lipowej, Żywca, Czechowic-Dziedzic, Łodygowic, Andrychowa, Wilamowic, Pisarzowic i Kęt.

„Na podstawie naszego wcześniejszego doświadczenia przewidujemy, że zbierzemy około 12-14 ton żywności” – dodał.

9 i 10 marca – w piątek od godz. 12.00 do 20.00, a w sobotę od godz. 10.00 do 20.00 – można przekazać wolontariuszom Caritas dary w postaci artykułów żywnościowych oraz środków czystości i higieny. Z przekazanych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne, które trafią do osób najuboższych, chorych, samotnych i bezdomnych w całej diecezji.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki „Tak, pomagam!” charytatywny SMS pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).