Otwarcie Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie

  • 20 marca 2019, Mateusz Kierczak

Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
będą Ciebie wychwalali na wieki /Ps 84, 5/

Kiedy w kwietniu 2016 roku Ksiądz Biskup Roman Pindel poświęcił plac budowy, a w czerwcu tegoż roku wmurowany został kamień węgielny pod budowę Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego w Andrychowie, chyba nikt jeszcze nie myślał o dzisiejszym dniu. Wtedy myśli angażowały wyzwania rozpoczynającej się budowy, kolejnych odbiorów i zezwoleń. Nadszedł jednak 19 marca 2019 roku, dzień otwarcia Domu Duszpasterskiego w Andrychowie i poświęcenia usytuowanej w nim kaplicy, oddania jej pod opiekę św. Józefowi. To właśnie tego dnia Biskup Roman wraz z Księżmi z Rady Ekonomicznej i Rady Budowy Domu, sprawował pierwszą Eucharystię w kaplicy Domu, a woda święcona uświęciła jej mury. W uroczystości uczestniczyły też osoby świeckie, zaangażowane w budowę.

Słowa psalmu Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie, będą Ciebie wychwalali na wieki  /Ps 84, 5/, na które zwrócił uwagę Bp. Roman podczas homilii, mogą stać się pięknym mottem dla wszystkich mieszkańców tego domu. Zachęcają, aby kaplica św. Józefa była miejscem spotkania z Bogiem i budowania z Nim żywej relacji, by stała się dla nich domem.

Poświęcenie kaplicy i otwarcie Diecezjalnego Domu Duszpasterskiego św. Józefa w Andrychowie jest zaproszeniem skierowanym do księży i osób świeckich, szukających miejsca dla dnia skupienia czy rekolekcji. Ten nowoczesny, pełen innowacyjnych rozwiązań, mogący pomieścić około 50 osób Dom, ma przede wszystkim wspaniały klimat, który sprawia, że chce się tu być…

Obecnie Dom będzie miejscem działań duszpasterskich, służąc rozwojowi duchowemu wiernych i księży pracujących w naszej diecezji. Docelowo zamieszkany będzie przez kapłanów seniorów.