Pasja Beskidzka po raz czwarty – zaproszenie

  • 1 kwietnia 2019, Robert Karp

Parafia konkatedralna w Żywcu oraz Miejskie Centrum Kultury po raz czwarty przygotowują „Pasję Beskidzką” w amfiteatrze. Misterium, w które zaangażowanych jest 70 osób, wyreżyserowane jest przez zawodowego aktora Teatru Banialuka w Bielsku-Białej Eugeniusza Jachyma. Wydarzenie to będzie miało miejsce w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r., o godz. 19.00. Bilety do nabycia we wszystkich kościołach parafii oraz w Kawiarence Przystań w cenie 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie).

W ubiegłym roku widowisko obejrzało około 2,5 tys. widzów, którzy nagrodzili artystów-amatorów gorącą owacją na stojąco. Przedstawienie rozpoczyna się scenami obrad sanhedrynu, a następnie obrazem Wieczerzy Pańskiej. Publiczność zobaczyć może kolejne odsłony ewangelicznego dramatu: zdradę Judasza, modlitwę w Ogrójcu i pojmanie Jezusa, zaparcie się Piotra, sąd Piłata, Drogę Krzyżową i złożenie w grobie. Droga Krzyżowa wiodła po schodach amfiteatru wśród wzruszonych widzów. Moment ukrzyżowania został zainscenizowany na koronie amfiteatru. Widowisko kończy scena Zmartwychwstania.

W rolę Jezusa wciela się wikariusz konkatedralnej parafii i pomysłodawca całego przedsięwzięcia ks. Grzegorz Kierpiec. Na scenie pojawił się także inny kapłan z parafii Narodzenia NMP w Żywcu ks. Jerzy Łukowicz. Był na scenie Nikodemem. Ks. Jacek Moskal debiutował rok temu w roli arcykapłana Kajfasza. Sam reżyser, Eugeniusz Jachym, zagrał Judasza.

Tak wyglądało to w zeszłym roku:

Fot. Facebook@OkiemFotoreportera