Pielgrzymi dotarli do Matki

  • 11 sierpnia 2017, Mateusz Kierczak

W gorących promieniach słońca. Ze śpiewem na ustach. Wymęczeni kilkudniowym marszem. Witani przez Biskupa Piotra Gregera. Na szczyt jasnogórski, do Matki Bożej Częstochowskiej dotarli pielgrzymi z naszej diecezji.

Nie jest najważniejsza ich liczba (2700 osób), nie statystyki. Ważne jest to, co nieśli w swoich sercach. Ważne jest to, co dziś przynieśli Matce. Intencje, pragnienia, dziękczynienia, to wszystko co jest treścią ich życia, codziennych spraw, trudności i radości, właśnie to przez ręce Maryi dziś ofiarowali Bogu.

To właśnie w ich sercach, w sercach pielgrzymów, odbija się życie naszej diecezji. Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice, Cieszyn, Andrychów, Oświęcim, niemal z każdego zakątka diecezji do Maryjnego Sanktuarium zmierzali, aby budować swoją i naszą wiarę. Dawać świadectwo. Pokonywać własne słabości i ograniczenia.

Wszystkim księżom, zakonnikom, siostrom zakonnym, klerykom, osobom świeckim, Służbie Maltańskiej, ratownikom medycznym, lekarzom i pielęgniarkom zaangażowanym w to piękne dzieło Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę serdecznie dziękujemy. Niech Bóg obdarza obfitością swoich łask, a Maryja wspiera w pielgrzymce wiary.

Pielgrzymka dobiegła końca. Przynajmniej ta w wymiarze drogi pokonywanej codziennie pieszo. Teraz czas na pielgrzymkę duchową. Ta nigdy się nie kończy, codziennie przemierzając kolejne odcinki wiary.

FOTO GOŚĆ