Pielgrzymka „non stop” na Jasną Górę już w drodze

• 7 czerwca 2019, Robert Karp

Upalna pogoda towarzyszy uczestnikom pielgrzymki „JG24 – Jasna Góra bez kompromisów”, która wyruszyła 7 czerwca 2019 r. z kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze. W ekstremalnej drodze pątniczej, organizowanej po raz czwarty, bierze udział 32 piechurów i 5 osób z ekipy technicznej. 126 km, dzielące podoświęcimską miejscowość od maryjnego sanktuarium, pielgrzymi zamierzają pokonać w około 36 godzin – idąc niemal non stop.

Eucharystii w parafialnym kościele na początek pielgrzymki przewodniczył proboszcz parafii ks. Eugeniusz Burzyk, a kazanie wygłosił ks. Łukasz Listwan – przewodnik pielgrzymki. We Mszy św. uczestniczyli również członkowie rodzin pielgrzymów, śpiewał parafialny zespół młodzieżowy. W trasę wyruszyło 32 uczestników oraz 5 osób obsługi – pilot, ratownik, techniczny-transport, dwóch fizjoterapeutów. Najmłodszy pielgrzym ma 20 lat, najstarszy – 54. Średnia wieku – 38,6 roku. Po raz pierwszy przeważają mężczyźni – 18, kobiet jest 13. Uczestnicy reprezentują 3 diecezje: bielsko-żywiecką – 26, krakowską – 4, warszawską – 1. Po ok. 36 godzinach pielgrzymi zamierzają dotrzeć na Jasną Górę.

Hasło pielgrzymki – „Chcemy widzieć Cię” – jak wyjaśniają organizatorzy, jest uzupełnieniem zeszłorocznej nauki wsłuchiwania się w głos Boga. „Obok słuchania, to kontakt wzrokowy jest podstawą budowania każdej relacji. Bóg również chce budować wyjątkową relację z każdym z nas” – zaznaczają.

„Na drodze uczenia się wpatrywania w Jezusa chcemy iść za Matką. Maryja jest Tą, która doskonale słucha głosu Boga i nieustannie jest wpatrzona w Niego. Dzięki poświęceniu, pokorze i posłuszeństwu Maryja stała się tak podobna do Boga, że patrząc na Nią widzimy Jego” – napisali organizatorzy pielgrzymki – Aneta Kaczmarek i Grzegorz Smolarek z „Grupy JG24 – Jasna Góra bez kompromisów” – wskazując na symbolikę tegorocznego plakatu, zapraszającego do wzięcia udziału w modlitewnym przedsięwzięciu.

Przebieg pielgrzymki na bieżąco będzie relacjonowany na FB. W tym roku po raz pierwszy transmitowany na żywo ma być Różaniec oraz mini konferencje.

fot. Parafia/Facebook