Pieta Hałcnowska czeka na pielgrzymów

• 14 września 2018, Robert Karp

Pieta w hałcnowskim sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej czeka na pielgrzymów. W sobotę, 15 września, odbędą się uroczystości jubileuszowe 25. rocznicy koronacji koronami papieskimi figury Matki Bożej Bolesnej, którym przewodniczyć będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Przy ołtarzu polowym hierarcha odprawi Mszę św. m.in. z udziałem biskupów diecezji bielsko-żywieckiej.

Po zakończonych uroczystościach zaplanowano słodki poczęstunek na boisku parafialnym. Miejsca parkingowe wytyczono naprzeciwko Domu Kultury, przy domu rekolekcyjnym sióstr serafitek, przy nowym cmentarzu, wzdłuż ulicy Małgorzaty Szewczyk (w tym dniu ulica ta będzie jednokierunkowa, wjazd od domu kultury), ks. Pawła Skiby i Sucharskiego, oraz rezerwowy wzdłuż ul. Przyjaźni (ulica będzie jednokierunkowa – wjazd od ulicy Wyzwolenia). Mimo że parking za ołtarzem polowym będzie nieczynny, miejsc starczy dla wszystkich – zapewniają organizatorzy.

15 września o 17.45 w kościele odbędzie się jeszcze nabożeństwo do MB Bolesnej, a po wieczornej Mszy św. niezwykły koncert „Najpiękniejsze pieśni maryjne świata” w wykonaniu Bielskiego Chóru Kameralnego i kwartetu smyczkowego.

W niedzielę, 16 września, drugi dzień uroczystości jubileuszowo-odpustowych. Eucharystię o godz. 12.00 odprawi i wygłosi kazanie ks. Grzegorz Klaja. Podczas sumy parafia przeżywać będzie dożynki. Organizator tegorocznych dożynek – Akcja Katolicka, po zakończeniu Mszy zaprasza na słodki poczęstunek na terenie placu kościelnego. Wspólne wyjście orszaku dożynkowego, starostów oraz wszystkich chętnych o godz. 11.45 – od Domu Sióstr Serafitek.

Po południu o godz. 13.30 na boisku przy plebanii rozpocznie się hałcnowski dzień sportu i festyn parafialny. Przewidziano wiele atrakcji: gry, konkursy, zabawy oraz występy wokalno-taneczne. O godz. 16.00 na specjalnie zamontowanej scenie wystąpi zespół regionalny „Wierchy”, a o godz. 19.15 koncert zespołu „Dzień Dobry” z przyjaciółmi. Usłyszeć będzie można piosenki Marka Grechuty i pieśni uwielbienia.

Przed kościołem i w księgarence można nabyć koszulki, piękne albumy, modlitewniki oraz różne pamiątki przygotowane w związku z uroczystością jubileuszową.