Po raz siódmy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny w Cieszynie

• 10 czerwca 2019, Robert Karp

Organizatorzy publicznej manifestacji popierającej życie, małżeństwo i rodzinę – cieszyńskie wspólnoty ekumeniczne „Nikodem – Mężczyźni w modlitwie” oraz „Miriam – Matki w modlitwie” – poprowadzili 9 czerwca 2019 r. marsz ulicami Cieszyna. Rozpoczął się tradycyjnie od Mszy św. w kościele św. Marii Magdaleny, a następnie wspólnego tańca. Uczestnicy za wodzirejami przeszli po cieszyńskim rynku w takt poloneza. Po marszu wzdłuż ulic miasta nad Olzą, na terenie klasztoru sióstr boromeuszek odbył się piknik rodzinny, z atrakcjami dla dzieci i z poczęstunkiem.

Udział w wydarzeniu wzięły rodziny z dziećmi i osoby samotne, pojawiła się młodzież i nie zabrakło osób starszych, duchowieństwa i zakonnic. Z kolorowymi balonikami, śpiewem i modlitwą na ustach manifestowano swe przywiązanie do wartości rodziny i małżeństwa.

fot. ks. Jakub Kuliński