Pod dobrymi skrzydłami “Anioła Beskidów”

• 16 września 2020, Robert Karp

Wdzięczni za wieloletnie wsparcie radiowcy „Anioła Beskidów” zapewniają, że słuchacze działającej od prawie ćwierćwiecza diecezjalnej stacji „są pod dobrymi skrzydłami”. W niedzielę, 20 września 2020 r. w parafiach diecezji zorganizowana zostanie kwesta na rzecz rozgłośni. Ofiary składane przez wiernych są jedynym źródłem utrzymania radia, które nie emituje żadnych reklam i nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej.

Dyrektor „Anioła Beskidów” ks. Piotr Bączek przypomina, że na program radiowy składają się transmisje Mszy św., audycje modlitewne, katechetyczne, formacyjne przeplatane chrześcijańską muzyką. „Dużo rozmawiamy o wierze, o codziennym życiu, o tym, co jest ważne dla współczesnych ludzi wierzących. Z naszymi mikrofonami jesteśmy tam, gdzie coś się dzieje ważnego z punktu widzenia Kościoła i zwykłego człowieka. Chyba każdy może znaleźć tu coś dla siebie” – wyjaśnia i przyznaje, że największą bolączką jest ograniczony zasięg nadawania naziemnego. Sygnał odbierany jest za pomocą tradycyjnych odbiorników radiowych.

„Część terenu obejmującego zasięg nadawania naszego radia to obszar górzysty i sygnał nie dociera wszędzie. Z pomocą przychodzi jednak internet. Można nas słuchać na komputerze, tablecie czy telefonie. Wystarczy zainstalować jedną z darmowych aplikacji do odbioru radia internetowego (np. Polskie Radio) i odszukać naszej stacji. To bardzo prosta operacja. Umożliwia słuchanie praktycznie wszędzie, gdzie jest dostęp do sieci internetowej”  – dodaje kapłan.

Dziennikarka radiowa Miriam Arbter-Korczyńska zachęca do współtworzenia programu. „Można dzwonić do studia, kontaktować się drogą mailową. Prosimy też księży i parafian, aby informowali nas o tym, co u nich się dzieje. Wtedy będziemy mogli opowiedzieć o tym naszej antenie” – tłumaczy reporterka.

Kwesta na rzecz „Anioła Beskidów” odbędzie się 20 września, w niedzielę obchodzoną jako Dzień Środków Masowego Przekazu. Radio można wesprzeć także wpłacając ofiary na konto: Anioł Beskidów Beskidzkie Radio Katolickie 57 8111 0009 2001 0034 9532 0001.

Więcej informacji na www. aniolbeskidow.pl