Prezydent Andrzej Duda z prywatną wizytą w andrychowskim kościele

• 6 października 2019, Robert Karp

Życzenia 26 parom małżeńskim, obchodzącym swoje okrągłe jubileusze złożył 6 października w kościele św. Macieja w Andrychowie sam prezydent RP Andrzej Duda. Nieoczekiwana, prywatna wizyta głowy państwa to efekt starań księdza proboszcza Stanisława Czernika.

„Kilka lat temu europoseł Andrzej Duda gościł w naszej parafii. Wtedy obiecał, że do niej powróci. I słowa dotrzymał… już jako prezydent RP” – poinformowała na Facebooku parafia św. Macieja. Andrychowska wspólnota parafialna obchodziła w niedzielę swój odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Podczas krótkiej wizyty przed rozpoczęciem Mszy św., której przewodniczył kurialny ekonom ks. Robert Samsel, prezydent spotkał się z jubilatami. Złożył im szczere gratulacje i podziękował za świadectwo ich wspólnego pożycia.

W 1826 r. staraniem proboszcza Macieja Gruszczyńskiego papież Leon XII nadał parafii w Andrychowie przywilej drugiego odpustu, który obchodzony jest w pierwszą niedzielę października na cześć Matki Bożej Różańcowej.

fot. Anna Szlagor