Psallite Deo po raz 22. – zapowiedź

  • 3 października 2019, Robert Karp

Po raz 22. w historii w Kętach odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Twórczości Religijnej „Psallite Deo”. Imprezę, którą zaplanowano na 24-27 października br. w miejscowym Domu Kultury, swym patronatem objęli biskup Roman Pindel oraz burmistrz Kęt Krzysztof Jan Klęczar.

Jak informują organizatorzy, na festiwal złożą się: wernisaż wystawy prac o tematyce religijnej; konkurs muzyczny „Psallite Deo” z udziałem amatorskich zespołów wokalno-instrumentalnych, scholi, chórów, ludowych zespołów śpiewaczych i solistów, a także – Festiwalowy Przegląd Filmowy „Oikumene”, w którym prezentowane są filmy o tematyce społeczno-moralnej i religijnej.

Więcej szczegółów na temat zaplanowanej imprezy TUTAJ.

Kęcki festiwal „Psallite Deo” po raz pierwszy odbył się w 1998 r. Jego początki sięgają “Wieczorów z piosenką religijną”, podczas których prezentowały się zespoły młodzieżowe działające przy okolicznych parafiach. Impreza ta przekształciła się w festiwal-konkurs otwarty, adresowany do zespołów dziecięcych, młodzieżowych wykonujących pieśni i piosenki religijne.