„Roraty z morałem” w Jawiszowicach – os. Brzeszcze

• 1 grudnia 2019, Robert Karp

Jak w sposób atrakcyjny dzielić się przesłaniem płynącym z Ewangelii i radością wiary? Na to pytanie skutecznie odpowiedzieli organizatorzy „Rorat z morałem” w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – os. Brzeszcze. Uczestnictwo dzieci w Mszach roratnich stało się także okazją, by wykorzystać tradycyjny i współczesny język ewangelizacji.

Podczas Rorat poświęconych Najświętszej Maryi Pannie młodzi uczestnicy usłyszą kolejne historie w formie bajki z pouczającym morałem, który ma pomóc w pogłębianiu wiary i lepszym poznaniu Pana Boga. Spotkania przygotował wikariusz ks. Paweł Wawak.

Plansze i obrazki z symbolem każdej z bajek, wymyślonych lub znalezionych w internecie przez ks. Pawła, zostały zaprojektowane przez Rozalię Bajer. W pierwszym dniu Rorat każde dziecko otrzyma planszę, a w kolejnych dniach obrazek z symbolem bajki.