Rycerze Niepokalanej w Świnnej

• 24 czerwca 2020, Robert Karp

Po okresie ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym Rycerze Niepokalanej wzięli udział 20 czerwca 2020 r. w pierwszym po dłuższej przerwie spotkaniu modlitewno-formacyjnym. W kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej ponad stu przedstawicieli wspólnot z diecezji bielsko-żywieckiej uczestniczyło w dniu skupienia, na który złożyły się konferencja, Eucharystia i agapa.

„Okazuje się, że w czasach kryzysu Rycerze nie pękają, że nadają na tej samej fali, czego dowodem było czerwcowe spotkanie. Najpierw to, co najważniejsze – Eucharystia, słowo Boże, a potem ciąg dalszy przy stole. Wszystko pod czujnym i kochającym okiem Matki. Bo Matka uczy, jak zauważać dobro i je pielęgnować. Uczy, że siłę czerpać należy od Jezusa” – podsumował spotkanie ks. Rafał Brzuchański, proboszcz w Świnnej.

Specjalną konferencję o Cudownym Medaliku wygłosił diecezjalny asystent Rycerstwa Niepokalanej o. Arkadiusz Bąk OFMConv.

Kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne dla Wspólnot MI zaplanowano na 18 lipca 2020 r. o godz. 9:00 w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie. 13 lipca br. wspólnoty MI poprowadzą nabożeństwo fatimskie w Rychwałdzie.