W bazylice hałcnowskiej zachęcają do objęcia adopcją także ludzi walczących z wirusem

  • 24 marca 2020, Robert Karp

Nie tylko do adopcji dziecka poczętego, ale także do objęcia modlitewną adopcją tych wszystkich, którzy walczą z epidemią, ratując życie zarażonym i chorym, pielęgnując ich i starając się pomóc – zachęcają księża z bazyliki hałcnowskiej w Bielsku-Białej. „W czasach epidemii pamiętajmy o tych, których życie jest najbardziej zagrożone: dzieciach poczętych, lekarzach, pielęgniarkach, sanitariuszach, zarażonych wirusem, starszych i schorowanych, innych walczących w różny sposób z epidemią” – zaapelowali kapłani parafii Nawiedzenia NMP. Poprosili wiernych, by w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, podjęli się duchowej adopcji wobec wymienionych i otoczyli ich stałą modlitwą.

Jak wyjaśnił kustosz hałcnowskiego sanktuarium ks. Piotr Konieczny, warto pamiętać o zagrożonym życiu dzieci nienarodzonych w sposób szczególny „w tych trudnych czasach epidemii”. „W tym czasie warto, abyśmy także pamiętali o tych wszystkich, którzy walczą z epidemią. Trzeba, abyśmy pamiętali o już zarażonych i otoczyli ich życie modlitwą” – dodał.

„Tak, jak w przypadku dziecka poczętego ofiarujmy za nią stałą modlitwę – np. jedną dziesiątkę różańca i jakiś dobry uczynek. Czas adopcji dziecka poczętego trwa 9 miesięcy, innych do ustania zagrożenia” – wytłumaczył kapłan i przypomniał, żeby aktu duchowej adopcji dokonać tym razem, ze względu na stan epidemii, w swoim domu.

Z bazyliki hałcnowskiej transmitowane będzie nabożeństwo duchowej adopcji na kanale You Tube: Bazylika Hałcnów, 25 marca o godz. 18.15. W czasie tej modlitwy można będzie podjąć „ten piękny akt miłości bliźniego”.

Plan nabożeństwa transmitowanego z Hałcnowa:

18.15 Msza św.

19.00 Nabożeństwo duchowej adopcji i różaniec

Na stronie bazyliki hałcnowskiej można pobrać plik z deklarację i modlitwą duchowej adopcji!

Jeżeli ktoś chciałby zgłosić podjętą adopcję, księża proszą o zgłoszenie tego na adres: parafiahalcnow@wp.pl lub facebook bazyliki hałcnowskiej.

(dane osobowe nie będą publikowane)