W bazylice trwają duchowe przygotowania do zawierzenia Jezusowi

  • 22 listopada 2020, Robert Karp

W bazylice hałcnowskiej rozpoczęły się specjalne 33-dniowe ćwiczenia duchowe, będące przygotowaniem do zawierzenia się Jezusowi przez Maryję. Sam akt zawierzenia nastąpi w wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia 2020 r.

„W tym czasie niepokojów społecznych, skrajnych ludzkich postaw, bolesnych i przerażających wiadomości pragnę zachęcić do zawierzenia swego życia Jezusowi przez Maryję. Głęboko wierzę, że w Nim, w Jezusie jest źródło pokoju, światła i mądrości, które mogą pomóc nam przejść przez ten trudny czas, nie zagubić się i zachować miłość, dobro i wiarę” – wyjaśnia w specjalnym filmie kustosz sanktuarium i proboszcz parafii ks. Piotr Konieczny, proponując, by podjąć przygotowania do aktu osobistego zawierzenia Jezusowi.

Przygotowania nie zajmują więcej niż 10-15 minut dziennie. Polegają na odczytaniu krótkich rozważań i odmówieniu specjalnej modlitwy. Pochodzą z książki pt. „33 dni do Chwały Poranka” Michela E. Gaitley’a, stanowiącej zbiór rekolekcji maryjnych. Teksty powstały na podstawie nauczania św. Ludwika Grigniona de Montforta, św. Maksymiliana Kolbego, św. Matki Teresy i św. Jana Pawła II.

Rozważania są czytane w bazylice – codziennie o godz. 7.00 i powtarzane o godz. 19.00, po Mszy św. wieczornej. Można ich także wysłuchać poprzez łączność internetową na kanale You Tube.

„Podjęcie tego przygotowania to piękna, duchowa droga odnowy, droga oczyszczenia i pogłębienia naszego chrześcijańskiego życia” – zachęca ks. Konieczny i wyjaśnia, że by to zrobić, należy wysłuchać lub przeczytać z uwagą rozważanie, wracać do myśli i tematu rozważania w ciągu dnia, pomodlić się w tej intencji. Zachęca też do odmówienia każdego dnia 1 dziesiątki Różańca.