W sobotę pielgrzymka z Bielska-Białej do Szczyrku na rolkach i hulajnogach

  • 9 października 2018, Robert Karp

Na sobotnią pielgrzymkę na rolkach i hulajnogach z Bielska-Białej do sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku zapraszają działacze bielskiej Fundacji LUCE, zajmującej się wychowaniem, profilaktyką wychowawczą i edukacją przez sport. Przedsięwzięcie ma być zapowiedzią projektu #rolkowecamino. Dotąd pielgrzymki takie odbywały się w archidiecezji katowickiej. W diecezji bielsko-żywieckiej odbędzie się po raz pierwszy.

Uczestnicy, którzy wyruszą na rolkach i hulajnogach 13 października spod LUCE Areny w Bielsku-Białej, mają dotrzeć do sanktuarium w Szczyrku. „Dla pasjonatów rolek i hulajnogi przygotowaliśmy 16 km trasy, kilka podjazdów i zjazdów, ale przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii. Intencją tej edycji zmagań jest wsparcie ludzi młodych uzależnionych od narkotyków i dopalaczy. Jeśli Twoją pasją jest sport, potrafisz jeździć, skręcać i hamować na rolkach lub hulajnodze to ta propozycja jest Ciebie” – zachęcił ks. Mateusz Dudkiewicz, znany w Bielsku-Białej propagator jazdy na łyżwach, zawodnik Cieszyńsko-Jastrzębskiego Towarzystwa Hokejowego „Czarne Pantery”.

Osoby, które nie mają własnych rolek i hulajnóg, mogą skorzystać z wypożyczalni w LUCE Arena. Przed pielgrzymką odbędą się warsztaty rolkowe i rozgrzewka. Po błogosławieństwie wszyscy wyruszą w kierunku Szczyrku.

Udział w pielgrzymce jest możliwy po wcześniejszym zarejestrowaniu i wpłacie 15 zł za pakiet pielgrzyma (ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne, posiłek, smycz + identyfikator). Na pielgrzymkę można się zapisywać do ostatniej chwili. Szczegóły na www.luce.org.pl

Fundacja LUCE (Światło), która swą nazwę wzięła od zaangażowanej w ruch Focolari Chiary Badano – określanej „Chiarą Luce” – „Jasnym Światłem”, kieruje się w swych działaniach trzema drogowskazami – żyć, kochać i nieść światło. Fundacja prowadzi drużynę hokejową Luce oraz drużynę na rolkach, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koordynuje akcję „Bucik” i inne akcje charytatywne. Prowadzi centrum profilaktyki, konferencje, warsztaty i szkolenia, wydaje publikacje ewangelizacyjne. Zainicjowała nowatorskie zajęcia językowe „Z duszą na języki”.

Miejscem realizacji kolejnych projektów jest LUCE Arena – ośrodek rekreacyjno-sportowy oraz konferencyjno-szkoleniowy. Jest tu boisko wielofunkcyjne umożliwiające grę w futsal, hokej na rolkach czy badmintona, klatka na squasha i sala fitness, a także sala konferencyjna z salami warsztatów, biurem i kawiarnią.