Wizytacja kanoniczna w Hażlachu

• 16 września 2016, Robert Karp

Od spotkania z dziećmi i nauczycielami w szkole podstawowej rozpoczęła się wizytacja kanoniczna biskupa Romana Pindla w parafii św. Bartłomieja w Hażlachu. Biskup odwiedził w piątek także dom chorego i gościł w rodzinie wielodzietnej.

Podczas spotkania w szkole uczniowie przedstawili niezwykły program, inscenizując sytuację, w której na lekcje spóźnił się chłopak. Bohater tej historii wyjaśnił powody spóźnienia. Opowiedział, że spotkał Jezusa – najlepszego Nauczyciela – na drodze w Hażlachu. Zdradził o czym rozmawiał z Jezusem. Między innymi dowiedział się od Niego, że przepis na życie jest prosty, gdyż polega na traktowaniu życia jako DAR. Jezus zapewnił, że zawsze jest z uczniami, nawet jak strzelają bramki na meczach i jak piszą sprawdziany, czy jedzą na stołówce. Na koniec Jezus poprosił, by pozdrowić nauczycieli i pracowników, i by przekazać że On codziennie otwiera z nimi drzwi szkoły i opiekuje się nimi.

W niedzielę dalszy ciąg wizytacji, na którą złożą się m.in. Msza z udziałem małżeństw, z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, modlitwa za zmarłych kapłanów i parafian, spotkania ze wspólnotami i grupami formacyjnymi działającymi w parafii. Biskup będzie udzielał małym dzieciom indywidualnego błogosławieństwa, spotka się z ministrantami i lektorami, grupą młodzieżową „Arka Młodych”, chórem kościelnym oraz parafialną radą duszpasterską i ds. ekonomicznych.

Fot. ks. Piotr Góra