Wizytacja kanoniczna w Szczyrku

• 10 września 2018, Robert Karp

W dniach 7-9 września bp Piotr Greger dokonał wizytacji kanonicznej w parafii św. Jakuba w Szczyrku. Duchowny udzielił sakramentu bierzmowania, spotkał się z członkami Rady Ekonomicznej oraz Rady Duszpasterskiej oraz z wszystkimi grupami duszpasterskimi osób dorosłych.

Pobłogosławił dzieci i matki w stanie błogosławionym, przewodniczył Eucharystii. W kaplicy w Górnym Szczyrku hierarcha odprawił Mszę św.

Biskup spotkał się z grupami formacyjnymi dzieci i młodzieży, modlił się za zmarłych na parafialnym cmentarzu. Rozmawiał z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych pochodzących z parafii. Gościł także u sióstr elżbietanek, odwiedził stację Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, rozmawiał z uczniami oraz nauczycielami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Biskup zatrzymał się w domu chorego oraz rodziny wielodzietnej.

fot. ks. Robert Kasprowski