Wizytacja na Złotych Łanach

• 11 marca 2018, Robert Karp

Wizytacja kanoniczna parafii św. Józefa na Złotych Łanach odbyła się w dniach 9 i 11 marca. Bp Roman Pindel spotkał się z nauczycielami i uczniami Szkoły LO im. Adama Asnyka, odwiedził chorego i rodzinę wielodzietną. Na rozpoczęcie wizytacji Biskup sprawował wieczorną Eucharystię wraz z kapłanami posługującymi w parafii: ks. proboszczem Stanisławem Wójcikiem oraz księżmi wikarymi: ks. Mirosławem Karetą, ks. Marcinem Hałasem i ks. Piotrem Maślanką.

W niedzielę spotkał się z grupami formacyjnymi dzieci, młodzieży i dorosłych. Błogosławił rodziny, celebrował Eucharystię, wygłosił kazanie. Podczas jednej z Mszy św. udzielił sakramentu chrztu. Po każdej Mszy ordynariusz bielsko-żywiecki rozmawiał z członkami wspólnot ewangelizacyjnych, działających na terenie parafii m.in. z Akcją Katolicką, wspólnotą „Galilea”, „Żarkami”, liturgiczną służbą ołtarza, scholą i oazą młodzieżową.

Na zakończenie wizytacji biskup spotkał się z radami parafialnymi ds. duszpasterskich oraz ekonomicznych, działających na terenie parafii. Spotkanie poprzedziła prezentacja multimedialna początków parafii opracowana na podstawie książki Maksymiliana Prygi „Walka o Kościół na Złotych Łanach”.

Co ciekawe, bp Roman Pindel odbył swą wizytację kanoniczną w roku jubileuszu 40-lecia wizytacji ośrodka duszpasterskiego na Złotych Łanach przez kard. Karola Wojtyłę, który niemal prosto ze Złotych Łanów udał się na konklawe, gdzie został wybrany Papieżem i przyjął imię: Jan Paweł II.

fot. ks. Piotr Góra, Maksymilian Pryga