Wizytacja w bielskiej parafii Trójcy Przenajświętszej

• 1 grudnia 2019, Robert Karp

Wizytację w nowym dekanacie – Bielsko-Biała Centrum – bp Roman Pindel rozpoczął od parafii Trójcy Przenajświętszej. Doszło do niej w dniach 29 listopada i 1 grudnia 2019 r. Ordynariusz spotkał się z nauczycielami i dziećmi w Szkole Podstawowej nr 3 w Bielsku-Białej przy ul. Osuchowskiego. Tu obejrzał program artystyczny, a następnie skierował słowo. Odwiedził rodzinę wielodzietną, osoby starsze.

Zatrzymał się w Domu Katechetycznym, gdzie rozmawiał z uczącymi się w LO „Edukacja”, na plebanii zaś spotkał się z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną. Po kanonicznym powitaniu biskup przewodniczył we Mszy św. w koncelebrze z księżmi dekanatu.

W pierwszą niedzielę Adwentu biskup modlił się za zmarłych, rozmawiał z członkami Żywego Różańca, Stowarzyszeniem „Serce dla Serca”, z seniorami parafii, a także reprezentantami Grupy Charytatywnej, Grupy Medytacyjnej, Kręgu Biblijnego, Chóru Parafialnego.

Po Mszy św. i kazaniu biskup błogosławił rodziny, z udziałem dzieci z Przedszkola Katolickiego „Serduszko”, dzieci komunijnych, kandydatów do bierzmowania, Liturgicznej Służby Ołtarza.

Na koniec spotkał się z rodzicami kapłanów i sióstr zakonnych. „Dziękuję całej Wspólnocie Parafialnej za wspólnie przeżyty czas wizytacji. Dziękuję za każde spotkanie i krótsze, i dłuższe, dziękuję za każdą Waszą modlitwę w intencji naszej Diecezji” – napisał bp Pindel na swoim koncie twitterowym.

fot. ks. Piotr Góra