Wizytacja w Bystrej Krakowskiej

• 3 lutego 2019, Robert Karp

W dniach 1 i 3 lutego 2019 r. bp Piotr Greger przeprowadził w parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Bystrej Krakowskiej wizytację kanoniczną. Biskup odwiedził miejscową szkołę podstawową, gdzie spotkał się z uczniami i gronem nauczycieli. Gościł w DPS „Senior” i DPS „Sadyba”. Złożył życzenia urodzinowe stulatce pani Irenie Skowron, odwiedził rodzinę wielodzietną. Pierwszego dnia wizytacji powitany kanonicznie hierarcha przewodniczył Mszy św., podczas której udzielił sakramentu bierzmowania grupie młodzieży.

W niedzielę biskup spotkał się z grupami parafialnymi, udzielił błogosławieństwa małym dzieciom i matkom w stanie błogosławionym. Rozmawiał z członkami rad parafialnych oraz pomocnikami Domu „Nazaret”, modlił się za zmarłych.

fot. ks. Robert Kasprowski