Wizytacja w Ciścu

• 8 kwietnia 2019, Robert Karp

Uroczysta Msza św.  z udzielaniem sakramentu bierzmowania dla ok. 40 młodych osób była kulminacyjnym momentem wizytacji parafii św. Maksymiliana Kolbego w Ciścu. Dokonał jej bp Roman Pindel w dniach 5 i 7 kwietnia 2019 r. Liturgię poprzedziło wprowadzenie przez proboszcza biskupa do kościoła parafialnego.

Na przebieg kanonicznej wizytacji pasterskiej złożyły się m.in. spotkanie z rodzicami kapłanów oraz sióstr i braci zakonnych pochodzących z parafii, rozmowa z katechetami, nauczycielami i uczniami szkoły, spotkania z grupami i wspólnotami działającymi w parafii, odwiedziny w domu chorego i rodziny wielodzietnej.

Biskup modlił się za zmarłych, spotkał się z grupami parafialnymi, sprawował Mszę św. na Małym Ciścu, błogosławił rodziny i spotkał się z grupami parafialnymi dzieci i młodzieży. Rozmawiał z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną na plebanii.

fot. ks. Piotr Góra