Wizytacja w Rajczy

• 2 grudnia 2018, Robert Karp

W parafii w Rajczy 30 listopada i 2 grudnia 2018 r. odbyła się wizytacja kanoniczna biskupa bielsko-żywieckiego Romana Pindla. W czasie tego wydarzenia ordynariusz spotkał się z parafianami i kapłanami, poruszał wiele spraw i problemów duszpasterskich.

Biskup rozmawiał z nauczycielami i dziećmi ze szkoły podstawowej z Rajczy i Rycerki Dolnej, odwiedził Ośrodek PZOL Rajcza, spotkał się z rodzicami kleryków, kapłanów i sióstr zakonnych, gościł w domu rodziny wielodzietnej.

Nie zabrakło okazji do spotkań z działającymi przy parafii grupami dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas Mszy św. w piątek udzielił sakramentu bierzmowania. W niedzielę biskup sprawował Eucharystię, głosił słowo, błogosławił dzieci, małżeństwa, rodziny, modlił się za zmarłych.

fot. ks. Piotr Góra