Wizytacja w Słotwinie

• 12 marca 2019, Robert Karp

Wizytacji kanonicznej w parafii NSPJ w Słotwinie dokonał w dniach 7 i 10 marca ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Bp Roman Pindel spotkał się z nauczycielami i dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego, z osobą chorą oraz przebywał w rodzinie wielodzietnej.

Po niedzielnym powitaniu kanonicznym biskup skierował do wiernych słowo i modlił się za zmarłych. Spotkał się z Różami Różańcowymi i członkami Akcji Katolickiej. Podczas Mszy św. z udziałem rodzin odbył się obrzęd błogosławieństwa rodzinnego. Na zakończenie liturgii  hierarcha udzielił  indywidualnego błogosławieństwa najmłodszym. Rozmawiał z grupami dzieci i młodzieży. Biskup spotkał się z rodzicami księży pochodzących z parafii i z kapłanami, a także z Parafialną Radą Duszpasterską i ds. Ekonomicznych.

Na koniec hierarcha sprawował Mszę św., podczas której 36 młodych osób przyjęło sakrament bierzmowania.

fot. ks. Piotr Góra