Wspólnoty w Jawiszowicach

• 5 października 2019, Robert Karp

„Miejsce wspólnoty charyzmatycznej w Kościele” – to temat Dnia Skupienia Wspólnot, który rozpoczął się dziś, 5 października, w parafii św. Marcina w Jawiszowicach. W wydarzeniu udział bierze około 120 osób z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji katowickiej i krakowskiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest wspólnota Krzew Winny z Jawiszowic. Są to w większości członkowie wspólnot Alpha.

Spotkanie z udziałem biskupa ordynariusza rozpoczęło się modlitwą uwielbienia. Wszystkich powitał gospodarz, proboszcz jawiszowickiej parafii ks. Henryk Zątek. Podczas całodziennego spotkania specjalne konferencje nt. miejsca wspólnoty charyzmatycznej w Kościele wygłosi bp Pindel. Sprawować będzie także Mszę św.

Aktualnie na terenie Polski funkcjonuje kilkaset ośrodków Alpha. Co roku kurs kończy kilkadziesiąt tysięcy osób. Członkowie Alpha posługują również w więzieniach, niosąc Dobrą Nowinę tym, którzy zmagają się z rozpaczliwym poczuciem straty i odczuwają pragnienie odnalezienia celu swojego życia.

fot. ks. Piotr Góra