XXXVI Ogólnopolski Rajd Górski “Szlakami Jana Pawła II”

• 10 czerwca 2018, Robert Karp

Pielgrzymi i turyści wzięli udział 10 czerwca we Mszy św. na Groniu Jana Pawła II. Liturgii przewodniczył w beskidzkiej kaplicy „Ludzi Gór” ks. prałat Władysław Nowobilski, emerytowany proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Ciścu. Uroczystość uświetniła rodzinna schola z Inwałdu „Kapela Samuela”.

W uroczystym zakończeniu 37. Ogólnopolskiego Rajdu „Szlakami Jana Pawła II” wzięli udział turyści ze Śląska i Małopolski oraz z innych zakątków Polski. Po nabożeństwie rozstrzygnięto oficjalnie konkursy papieskie. Uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe odznaki, dyplomy oraz puchary. Szczególne wyróżnienie – medal z okazji 50-lecia Koła PTTK im. Jana Pawła II z Węgierskiej Górki – otrzymał Stefan Jakubowski, budowniczy kaplicy na Groniu i jej niestrudzony opiekun.

Przyznane dyplomy:

Dyplom dla Szkolnego  Koła Krajoznawczo – Turystycznego PTTK „Watra” przy Szkole Podstawowej nr 1 w Radlinie za zajęcie I miejsca w XXXVII Rajdzie Górskim „Szlakami Jana Pawła II ”.

Dyplom dla Koła PTTK im. Jana Pawła II w Węgierskiej  Górce za zajęcie I miejsca w XXXVII Rajdzie Górskim „Szlakami Jana Pawła II”.

Dyplom dla Szkoły Podstawowej nr  5 w Wadowicach za zajęcie I miejsca w XXXVII Rajdzie Górskim „Szlakami Jana Pawła II”.

Dyplom dla  Koła PTTK nr 77 w Katowicach za zajęcie III miejsca w XXXV II Rajdzie Górskim „Szlakami Jana Pawła II”.

Dyplom dla  Stowarzyszenia Klubu Abstynenta „ Itaka” w Miasteczku Śląskim za zajęcie II w XXXVII  Rajdzie Górskim „ Szlakami Jana Pawła II”.

Konkurs Plastyczny „ Górskie wędrówki Jana Pawła”

Nagrody dla:

Małgorzata Dziedzic

Julia Dziedzic

Martyna Maryewska

Emilia Wawro

Krzysztof Kaczmarczyk

Karolina Prus

Damian Rupa

Stanisław Guzdek

Kamil Bułka

Organizatorem rajdu i konkursu plastycznego oraz sponsorem pucharów i nagród książkowych było Rodzinne Koło PTTK „Szarotka” z Andrychowa oraz Stefan Jakubowski. Wręczono również podziękowania dla przyjaciół Gronia za wsparcie i pomoc.

fot. Maria Jakubowska-Szczotka