Zmarł ks. Edward Kobiesa, informacje o pogrzebie

  • 19 października 2020, Robert Karp

16 października 2020 r. w wieku 62 lat zmarł ks. Edward Kobiesa, proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Kończycach Małych. Był kapłanem przez 36 lat. Pracował w Kończycach Małych od 2015 r. Wcześniej przez 8 lat był proboszczem w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowej Wsi.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE KS. EDWARDA KOBIESA
 PROBOSZCZA PARAFII NARODZENIA NMP W KOŃCZYCACH MAŁYCH

W związku z obostrzeniami sanitarnymi, które obowiązują w czasie pandemii, w kościele może jednorazowo uczestniczyć w nabożeństwie 30 osób; pamiętamy o zakrywaniu nosa i ust maseczką.
Bardzo prosimy o przestrzeganie tych zaleceń.

Prosimy o dostosowanie się do poniższego planu uroczystości pogrzebowych śp. ks. Edwarda Kobiesa:

ŚRODA, 21 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
10.00 – Wprowadzenie trumny z ciałem księdza proboszcza Edwarda Kobiesa do kościoła parafialnego p.w. Narodzenia NMP w Kończycach Małych. Godzinki, Msza Św. koncelebrowana z księżmi dekanatu strumieńskiego i udziałem przedstawicieli grup parafialnych (prosimy aby każda grupa wydelegowała jednego przedstawiciela)
11.00 – 12.00 – Na czuwanie przy trumnie ks. Proboszcza zapraszamy wszystkich parafian. Parafianie będą wpuszczani do kościół w niewielkich grupach na krótką chwilę modlitwy.
12.00 – Msza święta za śp. ks. Edwarda Kobiesa sprawowana przez ks. Bogdana Biel z możliwością koncelebry księży z poza dekanatu oraz z udziałem Rady Parafialnej i Pocztów Sztandarowych (górnicy, strażacy, pszczelarze, parafia)
13.00 – Różaniec w intencji zmarłego ks. Edwarda z udziałem najbliższej rodziny, transmitowany przez stronę internetową parafii.
13.30 – Przemówienia i pożegnania przez władze lokalne, parafian, poszczególne grupy parafialne i społeczne.
14.00 – MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA POD PRZEWODNICTWEM BISKUPA PIOTRA GREGERA Z UDZIAŁEM NAJBLIŻSZEJ RODZINY (nie ma koncelebry z Ks. Biskupem) Msza Św. będzie transmitowana przez stronę internetową parafii.