Zmarł ks. Marek Kręcioch, proboszcz parafii św. Urbana w Kobiernicach

• 16 stycznia 2020, Robert Karp

W wieku 61 lat zmarł ks. kan. Marek Kręcioch, proboszcz parafii św. Urbana w Kobiernicach. Jako kapłan przeżył prawie 35 lat.

Urodzony 15 lutego 1958 r. w  Choczni, przyjął świecenia kapłańskie z rąk kard. Franciszka Macharskiego 19 maja 1985 roku w katedrze na Wawelu w Krakowie, w gronie 59 kolegów rocznikowych. Po święceniach posługę pełnił w parafiach Czarny Dunajec, Cięcina, Wilkowice, Oświęcim.

W parafii kobiernickiej spędził ponad 20 lat: najpierw jako wikariusz (1996 r.), a następnie jako proboszcz (2000 r). Znany był w regionie jako zapalony miłośnik pszczelarstwa. Członek koła pszczelarzy w Porąbce, zrzeszającego 50 pasjonatów. Prawie 4 lata był jednym z inicjatorów sprowadzenia do parafii w Kobiernicach relikwii patrona pszczelarzy św. Ambrożego z Mediolanu.

W grudniu 2011 r. bp Marian Buczek odznaczył ks. Kręciocha godnością Kanonika Honorowego Kapituły Charkowsko-Zaporoskiej.

Ks. Kręcioch zmarł 16 stycznia o drugiej w nocy na oddziale intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej.

Pogrzeb śp. ks. Marka Kręciocha odbędzie się 25 stycznia 2020 roku (sobota) o godzinie 11:00 w parafii św. Urbana w Kobiernicach.