Zmiany Personalne – Aktualizacja 5 sierpnia 2019

  • 5 sierpnia 2019, Mateusz Kierczak

ADMINISTRATORZY/PROBOSZCZOWIE


  1. Ksiądz Borgosz Piotr z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie
  2. Ksiądz Ciurla Krzysztof z parafii Matki Bożej Różańcowej w Trzebini do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie
  3. Ksiądz Fijołek Jarosław z parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach
  4. Ksiądz Gorczyński Tomasz parafia Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  5. Ksiądz Jończy Rafał z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach do parafii Świętego Michała Archanioła we Włosienicy
  6. Ksiądz Kotlarski Tomasz z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach do parafii Świętej Elżbiety w Cieszynie
  7. Ksiądz Mależyna Dariusz z parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach
  8. Ksiądz Szewieczek Mirosław z parafii Świętego Klemensa w Ustroniu do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli
  9. Ksiądz Włoch Mirosław z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach do parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach

EMERYCI 


  1. Ksiądz Fryczowski Jerzy zakończenie posługi w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie
  2. Ksiądz Goryl Jan zakończenie posługi w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pietrzykowicach zamieszkały w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej
  3. Ksiądz Jasek Józef zakończenie posługi w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  4. Ksiądz Kuliga Franciszek zakończenie posługi w parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach

 

NEOPREZBITERZY


  1. Ksiądz Byrtek Michał do parafii Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim
  2. Ksiądz Faruga Paweł do parafii Świętego Macieja Apostoła w Bielanach
  3. Ksiądz Iwanek Piotr do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie
  4. Ksiądz Nowak Wojciech do parafii Świętego Marcina w Radziechowach
  5. Ksiądz Stoły Maciej do parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu
  6. Ksiądz Stopka Marcin do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce

 

WIKARIUSZE


  1. Ksiądz Bajer Władysław z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zebrzydowicach do Parafii Świętego Michała Archanioła we Włosienicy
  2. Ksiądz Bieniek Tomasz z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej do parafii Świętego Macieja w Andrychowie
  3. Ksiądz Bytomski Marcin z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu do parafii Wszystkich Świętych w Wieprzu k. Andrychowa
  4. Ksiądz Cader Stanisław z parafii Miłosierdzia Bożego w Żywcu Moszczanicy do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie
  5. Ksiądz Gajzler Marcin z parafii Świętego Macieja Apostoła w Bielanach do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  6. Ksiądz Gaweł Grzegorz z parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie Pastwiskach do parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kaniowie
  7. Ksiądz Gibas Jerzy z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej Os. Karpackie do parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie
  8. Ksiądz Grygierczyk Miłosz z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce do parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach
  9. Ksiądz Hahn Tomasz z parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu do parafii Matki Bożej Pocieszenia w Rybarzowicach
  10. Ksiądz Kaleta Bogusław z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Łodygowicach Górnych do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu
  11. Ksiądz Kierpiec Grzegorz z parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu do parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu
  12. Ksiądz Kocan Dariusz z parafii Świętego Wawrzyńca Diakona w Bielowicku do parafii Świętej Anny w Pruchnej
  13. Ksiądz Kornecki Maciej z parafii Świętego Macieja w Andrychowie do parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej
  14. Ksiądz Koryciński Damian z parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie do parafii Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy
  15. Ksiądz Kramarz Przemysław z parafii Świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy do parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach
  16. Ksiądz Krupa Jakub z parafii Świętego Urbana w Kobiernicach do parafii Świętego Józefa w Bielsku-Białej Złote Łany
  17. Ksiądz Kuchejda Kamil z parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej do parafii Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach
  18. Ksiądz Lach Łukasz z parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce
  19. Ksiądz Lach Wojciech z parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce
  20. Ksiądz Legut Krzysztof z parafii Świętego Wojciecha w Jeleśni do parafii Najświętszej Rodziny w Kozach
  21. Ksiądz Lisicki Marcin z parafii Świętego Michała Archanioła we Włosienicy do parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu
  22. Ksiądz Łacek Bartosz z parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu
  23. Ksiądz Maślanka Piotr z parafii Świętego Józefa w Bielsku-Białej Złote Łany do parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie
  24. Ksiądz Michniok Tomasz z parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu do parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach
  25. Ksiądz Niedziela Tomasz z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych do parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowiskiej
  26. Ksiądz Otworowski Sebastian z parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowiskiej do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach
  27. Ksiądz Pal Wojciechz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  28. Ksiądz Pszczółka Maciej z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kaniowie do parafii Świetego Klemensa w Ustroniu
  29. Ksiądz Pszczółka Marek z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej os. Karpackie do parafii Świętego Urbana w Kobiernicach
  30. Ksiądz Rajda Piotr z parafii Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach
  31. Ksiądz Samek Marcin z parafii Świętego Marcina w Radziechowach do parafii Świętego Jakuba w Rzykach
  32. Ksiądz Sandok Marcin z parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu do parafii Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej
  33. Ksiądz Sporek Władysław z parafii Świętych Małgorzaty i Katarzyny w Kętach do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Łodygowicach Górnych
  34. Ksiądz Stąporek Ariel z parafii Świętego Floriana w Żywcu Zabłociu do parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu
  35. Ksiądz Suski Sławomir do parafii Świętego Wawrzyńca Diakona w Bielowicku
  36. Ksiądz Szafrański Damian z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kończycach Małych
  37. Ksiądz Szczyrbak Włodzimierz z parafii Świętego Jakuba w Szczyrku do parafii Matki Bożej Różańcowej w Trzebini
  38. Ksiądz Szewczyk Dawid z parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach do parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie
  39. Ksiądz Szydło Tymoteusz z parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach do parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu
  40. Ksiądz Tomala Paweł z parafii Świętej Anny w Pruchnej do parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej
  41. Ksiądz Trzopek Adrian z parafii Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu do parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie Pastwiskach
  42. Ksiądz Wróbel Piotr z parafii Wszystkich Świętych w Wieprzu k. Andrychowa do parafii Świętego Wojciecha w Jeleśni
  43. Ksiądz Zawarus Piotr z parafii Najświętszej Rodziny w Kozach do parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu

 

INNE


  1. Ksiądz Bączek Piotr z parafii św. Maksymiliana Kolbe w Bielsku-Białej Aleksandrowicach do parafii Św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach, mianowany dyrektorem radia diecezjalnego Anioł Beskidów.
  2. Ksiądz Chrzan Tomasz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej do parafii Świętej Marii Magdaleny w Mazańcowicach (rezydent)
  3. Ksiądz Dewera Jan z parafii Świętego Michała Archanioła we Włosienicy (dom rekolekcyjno-formacyjny)
  4. Ksiądz Dziedzic Bartłomiej z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Targanicach (urlop formacyjny)
  5. Ksiądz Gacek Jan z parafii Świętego Jakuba w Rzykach do Archidiecezji Krakowskiej
  6. Ksiądz Gębala Józef z parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle (pomoc duszpasterska)
  7. Ksiądz Kaczor Kamil z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie (rezydent)
  8. Ksiądz Kostrzewa Leszek mianowany kapelanem Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie
  9. Ksiądz Krymiec Wojciech z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Andrychowie do parafii Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach (rezydent)
  10. Ksiądz Mamcarz Jan z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Soli mianowany do parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie (rezydent)
  11. Ksiądz Niemiec Waldemar z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie do parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach (pomoc duszpasterska)
  12. Ksiądz Pędziwiatr Jacek odwołany z funkcji Rzecznika Prasowego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, asystenta kościelnego redakcji bielsko-żywieckiego Gościa Niedzielnego, dyrektora programowego radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Zamieszkały w parafii św. Jerzego w Jasienicy (urlop zdrowotny)
  13. Ksiądz Związek Tomasz z parafii św. Elżbiety w Cieszynie (dom rekolekcyjno-formacyjny)