Zmiany personalne czerwiec 2017

  • 19 czerwca 2017, Mateusz Kierczak

Zmiany personalne w Diecezji Bielsko-Żywieckiej 19 czerwca 2017 roku

Zmiany proboszczów:

 

  1. Ks. Kanonik Rafał BRZUCHAŃSKI z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach do parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej (administrator)
  2. Ks. Adam CIAPKA z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy do parafii Świętego Jana Chrzciciela w Sopotni Małej (administrator)
  3. Ks. Stanisław JONECZKO z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej os. Karpackie do parafii Imienia Najświętszej Marii Panny w Kamesznicy (administrator)
  4. Ks. Piotr PIETRASINA z parafii Świętego Mikołaja w Polance Wielkiej do parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach (administrator)
  5. Ks. Kanonik Marek NIECIĄG z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej do parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Ciśćcu
  6. Ks. Kanonik Jacek WÓJCIK z parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Zaborzu do parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy
  7. Ks. Kanonik Andrzej ZELEK z parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach do parafii Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Zaborzu
  8. Ks. Kanonik Jan GUSTYN z parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy przechodzi na emeryturę
  9. Ks. Prałat Władysław NOWOBILSKI z parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Ciśćcu przechodzi na emeryturę
  10. Ks. Kanonik Andrzej TYLKA z parafii Świętego Jana Chrzciciela w Sopotni Małej przechodzi na emeryturę
  11. Ks. Prałat Władysław ZĄZEL z parafii Imienia Najświętszej Marii Panny w Kamesznicy przechodzi na emeryturę

 

Księża neoprezbiterzy:

 

  1. Ks. Krzysztof ADAMSKI posłany do parafii Świętego Klemensa w Ustroniu
  2. Ks. Kamil BIAŁOŻYT posłany do parafii Świętego Macieja Apostoła w Bielanach
  3. Ks. Tomasz CHAMERA posłany do parafii Świętego Andrzeja Apostoła w Gilowicach
  4. Ks. Wojciech GRZEGORZEK posłany do parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy
  5. Ks. Kamil JUREK posłany do parafii Świętej Barbary w Czechowicach-Dziedzicach
  6. Ks. Wojciech LACH posłany do parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie
  7. Ks. Filip MAGIERA posłany do parafii Świętego Floriana w Żywcu Zabłociu
  8. Ks. Michał MAREK posłany do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie
  9. Ks. Tomasz MIKOCIAK posłany do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Lipnik
  10. Ks. Michał STYŁA posłany do parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy
  11. Ks. Tymoteusz SZYDŁO posłany do parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach
  12. Ks. Paweł THEN posłany do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce
  13. Ks. Mateusz TOMASZEK posłany do parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej

 

Zmiany wikariuszowskie:

 

  1. Ks. Jarosław BIELESZ z parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach do parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy
  2. Ks. Maciej DĄBROWSKI z parafii Świętego Macieja w Andrychowie do parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej os. Karpackie
  3. Ks. Marcin HAŁAS z parafii Świętego Macieja Apostoła w Bielanach do parafii Świętego Józefa w Bielsku-Białej Złote Łany
  4. Ks. Mariusz JAGOSZ z parafii Świętego Klemensa w Ustroniu do parafii Świętego Macieja w Andrychowie
  5. Ks. Jarosław JARCO z parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy do parafii Świętego Mikołaja w Polance Wielkiej
  6. Ks. Marcel JARZYNA z parafii Świętego Michała Archanioła w Kończycach Wielkich do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach
  7. Ks. Kamil KACZOR z parafii Świętego Floriana w Żywcu Zabłociu do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach
  8. Ks. Łukasz KOBA z parafii Świętego Jakuba w Szczyrku do parafii Świętej Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  9. Ks. Maciej KORNECKI z parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej do parafii Świętego Macieja w Andrychowie
  10. Ks. Maciej LEGIERSKI z parafii Opatrzności Bożej w Ligocie do parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej
  11. Ks. Sławomir MALISZ z parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie do parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach
  12. Ks. Wiesław MROWIEC z parafii Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach do parafii Świętego Marcina w Jawiszowicach
  13. Ks. Jacek ORSZULIK z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu (kapelan szpitala)
  14. Ks. Janusz PONC z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce do parafii Świętych App. Szymona i Judy Tadeusza w Łodygowicach
  15. Ks. Jacek RĄCZKA z parafii Świętej Marii Magdaleny w Mazańcowicach do parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach
  16. Ks. Andrzej SANDER z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie do parafii Świętego Jakuba w Szczyrku
  17. Ks. Damian SZAFRAŃSKI z parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie do parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu
  18. Ks. Mikołaj SZCZYGIEŁ z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Lipniku do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej
  19. Ks. Bogusław SZWANDA z parafii Świętego Marcina w Jawiszowicach do parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie
  20. Ks. Jakub TOMICA z parafii Świętej Barbary w Czechowicach-Dziedzicach do parafii Świętego Brata Alberta w Bielsku-Białej
  21. Ks. Lechosław WALECZEK z parafii Świętego Macieja w Andrychowie do parafii Opatrzności Bożej w Ligocie
  22. Ks. Witold ZAHRAJ z parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach do parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach
  23. Ks. Mariusz ZEMANEK z parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świetego Kazimierza Królewicza w Rajczy do parafii Świętego Michała Archanioła w Kończycach Wielkich

 

Inne:

 

  1. Ks. Zenon BUDKA z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu do parafii Miłosierdzia Bożego w Żywcu Moszczanicy
  2. Ks. dr Czesław CHRZĄSZCZ z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Lipniku
  3. Ks. Adam DOMOŃ z parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Polance Górnej do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu (kapelan szpitala)
  4. Ks. Kanonik Wacław KOZICKI zwolniony z obowiązków pomocy duszpasterskiej w parafii Świętego Andrzeja Apostoła w Gilowicach.
  5. Ks. Adam ŁOMOZIK z parafii Świetego Marcina w Pisarzowicach do parafii Świętego Bartłomieja w Czańcu
  6. Ks. Marcin NAGLIK z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czechowicach-Dziedzicach do posługi w Ordynariacie Polowym
  7. Ks. Karol TOMECKI z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu do parafii Świętego Michała Archanioła w Wilkowicach (kapelan sióstr Córek Bożej Miłości)