Zmiany personalne – czerwiec 2020

  • 24 czerwca 2020, Mateusz Kierczak

Księża Proboszczowie i Administratorzy:


  1. Ksiądz Andrzej Ciesielski z Parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy do Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Juszczynie
  2. Ksiądz Szymon Czauderna z Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie do Parafii Świętego Marcina w Jawiszowicach
  3. Ksiądz Marek Duraj z Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Rycerce Górnej do Parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Nowej Wsi k. Kęt
  4. Ksiądz Jan Franc z Parafii Narodzenia NMP w Porąbce do Parafii Świętego Urbana w Kobiernicach
  5. Ksiądz Sławomir Szczotka z Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie do Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince
  6. Ksiądz Andrzej Zawada z Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Juszczynie do Parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy
  7. Ksiądz Henryk Zątek z Parafii Świętego Marcina w Jawiszowicach do Parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie

 

Księża Administratorzy mianowani Proboszczami:


  1. Ksiądz Rafał Brzuchański w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej
  2. Ksiądz Eugeniusz Burzyk w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach os. Brzeszcze
  3. Ksiądz Adam Ciapka w Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Sopotni Małej
  4. Ksiądz Krzysztof Cojda w Parafii Świętego Andrzeja Apostoła w Gilowicach
  5. Ksiądz Marek Droździk w parafii świętej Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienica
  6. Ksiądz Wiesław Firlej w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle
  7. Ksiądz Stanisław Furczoń w Parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie Pastwiskach
  8. Ksiądz Krzysztof Gardyna w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Cieszynie Krasnej
  9. Ksiądz Jerzy Gil w Parafii Świętej Małgorzaty w Dębowcu
  10. Ksiądz Bogusław Golarz w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kubalonce
  11. Ksiądz Piotr Grochowiecki w Parafii Świętej Marii Magdaleny w Mazańcowicach
  12. Ksiądz Grzegorz Gruszecki w Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu
  13. Ksiądz Stanisław Joneczko w Parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy
  14. Ksiądz Lech Kalinowski w Parafii Przenajświętszej Trójcy w Rajsku
  15. Ksiądz Mateusz Kierczak w Parafii Świętego Marcina w Lesznej Górnej
  16. Ksiądz Grzegorz Klaja w Parafii Świętej Barbary w Bielsku-Białej
  17. Ksiądz Ryszard Knapik w Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Bielsku-Białej Straconce
  18. Ksiądz Dariusz Kowala w Parafii Świętego Jerzego w Puńcowie
  19. Ksiądz Krzysztof Kozieł w Parafii Świętego Karola Boromeusza w Koszarawie
  20. Ksiądz Piotr Krzystek w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Trzebini
  21. Ksiądz Marian Kulik w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Lipowcu
  22. Ksiądz Stanisław Lipowski w Parafii Świętego Michała Archanioła w Witkowicach
  23. Ksiądz Piotr Liptak w Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Inwałdzie
  24. Ksiądz Stanisław Lubaszka w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Milówce
  25. Ksiądz Edward Mazgaj w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Oświęcimiu
  26. Ksiądz Józef Pasternak w Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Sułkowicach-Bolęcinie
  27. Ksiądz Wacław Pelczar w Parafii Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Kętach Podlesiu
  28. Ksiądz Mieczysław Piela w Parafii Świętego Mikołaja w Polance Wielkiej
  29. Ksiądz Piotr Pietrasina w Parafii Świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach
  30. Ksiądz Jan Waluś w Parafii Świętego Marcina w Międzyrzeczu Górnym
  31. Ksiądz Marek Wróbel w Parafii Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim

 

Księża Emeryci:


  1. Ksiądz Stanisław Bogacz z Parafii Świętej Katarzyny w Cięcinie
  2. Ksiądz Józef Święcicki z Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Brzezince do Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej

 

Księża Neoprezbiterzy:


  1. Ksiądz Piotr Bułka do Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie
  2. Ksiądz Damian Dadak do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Lipniku
  3. Ksiądz Maciej Dunat do Parafii Świętej Barbary w Strumieniu
  4. Ksiądz Maciej Godzieszka do Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej
  5. Ksiądz Jakub Michalik do Parafii Świętego Floriana w Żywcu Zabłociu
  6. Ksiądz Adrian Moskała do Parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy
  7. Ksiądz Kamil Piwowarczyk do Parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach
  8. Ksiądz Mateusz Steczek do Parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy
  9. Ksiądz Michał Wójcik do Parafii Świętego Klemensa w Ustroniu
  10. Ksiądz Tobiasz Zoń do Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Inwałdzie

 

Księża Wikariusze:


  1. Ksiądz Jarosław Bielesz z Parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy do Parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy
  2. Ksiądz Andrzej Bojda z Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Juszczynie do Parafii Narodzenia NMP w Porąbce
  3. Ksiądz Adam Bożek do Parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy
  4. Ksiądz Damian Broda do Parafii Świętej Marii Magdaleny w Cieszynie
  5. Ksiądz Bartłomiej Dziedzic do Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie
  6. Ksiądz Dawid Majdak z Parafii Świętego Michała Archanioła w Leśnej do Parafii Świętego Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu
  7. Ksiądz Paweł Marczyk z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu do Parafii Matki Bożej Częstochowskiej. w Żabnicy
  8. Ksiądz Jakub Musur z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Lipniku do Parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy
  9. Ksiądz Wojciech Olesiński z Parafii Świętej Barbary w Strumieniu do Parafii Świętego Macieja w Andrychowie
  10. Ksiądz Wojciech Pastwa z Parafii Świętego Maksymiliana Kolbego w Nowiej Wsi k. Kęt do Parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
  11. Ksiądz Dariusz Pawlus z Parafii Świętego Macieja w Andrychowie do Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Wieprzu
  12. Ksiądz Maciej Pszczółka z Parafii Świętego Klemensa w Ustroniu do Parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich
  13. Ksiądz Marek Pszczółka z Parafii Świętego Urbana w Kobiernicach do Parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach
  14. Ksiądz Grzegorz Pydych z Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Inwałdzie do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu
  15. Ksiądz Tomasz Stanek z Parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich do Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej
  16. Ksiądz Krzysztof Sordyl z Parafii Świętego Macieja w Andrychowie do Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Rycerce Górnej
  17. Ksiądz Robert Szymocha z Parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzicy do Parafii Świętego Macieja w Andrychowie
  18. Ksiądz Mateusz Tomaszek z Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bielsku-Białej do Parafii Świetego Marcina w Pisarzowicach
  19. Ksiądz Adam Wandzel z Parafii Świetego Marcina w Pisarzowicach do Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie

 

Inne:


  1. Ksiądz Ryszard Grabczyk z Parafii Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika i Świętego Kazimierza Królewicza w Rajczy do Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu
  2. Ksiądz Miłosz Grygierczyk z Parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach – urlop
  3. Ksiądz Łukasz Tlałka z Parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy na studia w Rzymie
  4. Ksiądz Adrian Mętel z Parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy do Rzymu w celach naukowych
  5. Ksiądz Wojciech Pal z Parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej