Diecezjalny finał 23. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

• 30 kwietnia 2019, Robert Karp

25 kwietnia 2019 r. we wszystkich diecezjach odbył się II etap konkursu organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana”. 25 laureatów etapu szkolnego wraz ze swymi katechetami spotkało się w sali kurii bielsko-żywieckiej, by wykazać się znajomością Księgi Wyjścia oraz Listu św. Pawła do Rzymian.

Uczniowie szkół średnich z Cieszyna, Kóz, Oświęcimia, Bielska-Białej, Żywca, Milówki, Czechowic-Dziedzic musieli rozwiązać test składających się z 45 trudnych, szczegółowych pytań. Najlepsza siódemka poprzez ustne odpowiedzi na wylosowane pytania, w obecności komisji, w skład której weszli ks. Sławomir Szczotka, ks. Stanisław Cader, Edward Szpoczek, wyłoniła zwycięzców:

1. Krzysztof Piekarczyk, V LO Bielsko-Biała, opiekun – ks. dr Tomasz Drabek.
  2. Magdalena Wrzeszcz, ZST Żywiec, opiekun – mgr Piotr Okrzesik.
  3. Agnieszka Bolik, II LO Cieszyn, opiekun – ks. Grzegorz Pasternak.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc uzyskali przepustkę na Finał Krajowy, który odbędzie się 10-11 cxerwca 2019 r. w Niepokalanowie, a wraz z Natalią Chocholską –  4 miejsce , LO im. K. Baczyńskigo w Kozach (opiekun – ks. Zbigniew Skrzyp) na dwudniowy wyjazd do Sanktuarium MB Częstochowskiej.

Organizator, którego reprezentował dr Stanisław Ciupka oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, obdarowali uczestników konkursu dyplomami i tematycznymi publikacjami.

fot. Grażyna Regiewicz