Warto wykorzystać na katechezie!

• 18 grudnia 2020, Mateusz Kierczak

Oprócz proponowanych filmów w katechezie począwszy od klasy VIII szkoły podstawowej, a zwłaszcza w szkole ponadpodstawowej warto wykorzystać podcasty ks. Piotra Góry i ks. Mateusza Kierczaka z serii „O Adwencie i nie tylko”. Polecam zwłaszcza część 3, w której podano kilkanaście bardzo praktycznych sposobów, jak pamiętać o Bogu w ciągu dnia oraz część 4: Co to znaczy mieć relację z Bogiem? Ze względu na przystępną formę i treść, mają one szansę dotrzeć do młodzieży. Materiały te z powodzeniem można wykorzystać również po feriach zimowych.

Filmy przygotowane przez księży naszej diecezji cieszą się popularnością wśród uczniów. Dzięki zaangażowaniu Katechetów (za co serdecznie dziękujemy) dzieci i młodzież mogły mieć choć namiastkę przeżycia adwentu, który w normalnych warunkach powinien koncentrować się wokół liturgii w kościołach. Bóg zapłać!

ks. Marek Studenski