„24h dla Pana” w Bielsku-Białej (zapowiedź)

• 1 marca 2018, Robert Karp

Po raz kolejny w diecezji podjęta zostanie inicjatywa „24h dla Pana”, która powstała w Roku Wiary, gdy po adoracji Najświętszego Sakramentu kapłani spontanicznie zaczęli siadać w konfesjonałach, a wierni się spowiadać. Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji nadała inicjatywie formę i przygotowuje materiały formacyjne.

W Bielsku-Białej spotkanie”24h dla Pana” zorganizowane zostanie 9-10 marca w kościele NSPJ, „przy dworcu”. Poprowadzi je ks. Przemysław Sawa, misjonarz miłosierdzia, lider Szkoły Ewangelizacji Cyryl i Metody.

Inicjatywa „24h dla Pana” jest okazją do spowiedzi, ale to także czas, w którym na spokojnie można adorować Jezusa w Najświętszym Sakramencie.  To czas, kiedy można się wyspowiadać, a także pomodlić za tych, którzy być może boją się przyjść do konfesjonału, brakuje im jeszcze odwagi.

„To czas wspólnej adoracji, okazji do spowiedzi oraz formacji. Jest okazją wyjścia naprzeciw oczekiwaniom wiernych oraz formą przygotowania do świąt paschalnych” – podkreślił ks. Sawa, zapraszając wszystkich do wspólnej modlitwy wieczorem w piątek, 9 marca, oraz w sobotę, 10 marca.