9. Gala Piłkarska Bosko Cup

  • 9 października 2019, Robert Karp

W Teatrze Elektrycznym w Skoczowie podsumowano 6 października kolejny sezon piłkarskiego turnieju Bosko Cup. Nagrodzono najlepszych piłkarzy, trenerów i opiekunów drużyny podczas zmagań sportowych w hali i na murawie w sezonie 2018/2019. Turniej od 11 lat gromadzi co roku kilkuset ministrantów i lektorów z całej diecezji. Rozstrzygnięto najważniejsze plebiscyty na zakończenie jubileuszowego sezonu.

W głównym konkursie na Opiekuna 2019 zwyciężył Przemysław Pilorz z Kończyc Małych. Tego samego zdania byli także internauci, którzy wzięli udział w głosowaniu. Najskuteczniejszym piłkarzem, według internautów, został Łukasz Worek z Rajczy. Tę kandydaturę potwierdził także plebiscyt główny. Nominowano w sumie 25 zawodników.

Wyróżnieni otrzymali statuetki i cenne nagrody. Opiekun i Piłkarz roku otrzymali zdjęcie ze specjalnym autografem Łukasza Piszczka, a Łukasz Worek dostał piłkę z podpisem Jakuba Błaszczykowskiego.

Całość wydarzenia uświetniły swoim śpiewem osoby z Akademii Dźwięku w Cieszynie.  W trio wystąpiły: Maria, Barbara i Roch Branny.

Pomysłodawca przedsięwzięcia ks. Marcin Pomper ze Stowarzyszenia „Persette” udzielił na koniec wszystkim błogosławieństwa. Poinformował też przy okazji o zgłoszeniach do nowego sezonu, w którym zmianie uległa nieco formuła rozgrywek.

Szczegółowa relacja z Gali TUTAJ.

https://www.boskocup.pl/nowa-formula-rozgrywek-bosko-cup-od-sezonu-2019-2020/

https://www.boskocup.pl/zapisy-turniej-halowy-sezonu-2019-2020/