Arkadio & Chłopaki z MOS-u razem w teledysku

  • 25 stycznia 2018, Robert Karp

W ramach warsztatów prowadzonych w grudniu ub. roku przez rapera Arkadio w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej powstał specjalny teledysk z udziałem wychowanków ośrodka. Projekt zrealizowano ze środków pozyskanych podczas eventu charytatywnego „Podaj dalej”, promującego przekazanie dzieciom idei bezinteresownej pomocy.

Jednym z organizatorów wydarzenia była Fundacja Luce, założona przez bielsko-żywieckiego kapłana-hokeistę ks. Mateusza Dudkiewicza, jednocześnie nauczyciela w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej. Fundacja kieruje się w swych działaniach trzema drogowskazami – żyć, kochać i nieść światło. W każdym z tych wymiarów realizowane są konkretne działania. Fundacja prowadzi drużynę hokejową Luce oraz drużynę na rolkach, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koordynuje akcję „Bucik” i inne akcje charytatywne. Prowadzi centrum profilaktyki, konferencje, warsztaty i szkolenia, wydaje publikacje ewangelizacyjne. Zainicjowała nowatorskie zajęcia językowe „Z duszą na języki”.

W MOS – całodobowej placówce przeznaczonej dla chłopców w wieku 13-18 lat, którzy mają kłopoty w uczeniu się, przejawiają zaburzenia w zachowaniu lub są zagrożeni demoralizacją – przebywa obecnie kilkudziesięciu wychowanków. Niektórzy z nich występują w klipie wideo, nakręconym wspólnie z Arkadio.